Хороша новина в тому, що лідери Росії і Китаю не приїдуть в Нью-Йорк, тож президенти США і України зможуть влаштувати собі прямий діалог з Глобальним Півднем.
Президент США Джо Байден має чіткий порядок денний для щорічної зустрічі світових лідерів на Генеральній Асамблеї ООН цього тижня в Нью-Йорку. Він хоче зберегти потужну глобальну підтримку України. Але виконати це завдання буде складно, особливо цього року.
Українські посадовці сподівалися приїхати до Нью-Йорка цього тижня, щоб заявити про значні успіхи в літньому контрнаступі. Але укріплені російські війська перешкоджають зусиллям досягти значного прориву, і обидві сторони продовжують зазнавати великих втрат.
«Вплив війни на ціни на продовольство і енергоносії посилив заклики в країнах, що розвиваються, до врегулювання конфлікту шляхом переговорів. А підтримка серед американської громадськості зменшується, оскільки частина Республіканської партії критикує вартість військової допомоги, яка оцінюється в 73 мільярди доларів», – пише Washington Post.
Видання пише, що допомогти Байдену спробує український президент Володимир Зеленський, який також відвідає Нью-Йорк, щоб підвищити обізнаність про російські звірства і підкреслити, що вторгнення Кремля порушує найсвятіший принцип ООН – суверенітет кордонів. Лідер України сподівається, що цей посил об’єднає всі держави, які бояться примусу з боку сильнішого сусіда.
«Президент Байден з нетерпінням чекає на те, щоб почути точку зору президента Зеленського на все це, а також щоб підтвердити світу, США, американському народу свою рішучість в збереженні ролі лідера світу в підтримці України», – заявив у п’ятницю радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.
Важливою стрілою в сагайдаку Байдена стане відносно низька відвідуваність Генасамблеї головними супротивниками Америки. Владімір Путін, ордер на арешт якого видав Міжнародний кримінальний суд, не прилетить до Нью-Йорка, так само як і лідер Китаю Сі Цзіньпін і його головний дипломат Ван І.
Washington Post пише, що Генеральна асамблея ООН, яку неформально називають «суперкубком світової дипломатії», дає найкращу можливість для країн, що розвиваються, висловити свою стурбованість світовими подіями.