Ракети ATACMS їдуть до України: російську армію залишать без резервів на окупованих територіях

149
0
SHARE

Якими будуть першочергові цілі для ATACMS, яку перевагу вони дадуть та де можуть бути використані
США готуються передати Україні першу партію ракет ATACMS. Про це ще не повідомили офіційно, але вже пише американська преса та говорять в Конгресі. Фокус розбирався, якими будуть перші цілі для ATACMS та які переваги надасть їх отримання українською армією.
США пообіцяли Україні передати тактичні ракети Army Tactical Missile System (ATACMS). Про це повідомили американські ЗМІ з посиланням на власні джерела в Конгресі. Йдеться про невелику кількість, а дата їхньої передачі поки не називається. Разом з тим, в Білому домі офіційно повідомили, що наразі немає підтвердження цьому рішенню.
« Президент Джо Байден вже кілька разів говорив, що передача ATAСMS можлива в майбутньому. Однак, я не маю жодної нової інформації, щоб оголосити про прорив у цьому питанні », — сказала на брифінгу речниця американського президента Карін Жан-П’єр.
Зі свого боку колишній командувач сухопутними військами США в Європі, генерал Бен Годжес розповів, що ATAСMS для України, ймовірно, будуть меншого радіусу дії та мати лише касетний боєприпас. На його думку, ця зброя не матиме значної ефективності для знищення цілей в тимчасово окупованому Криму.
« Адміністрація Байдена, схоже, побоюється надання можливостей для високоточних ударів на великі відстані, які Україна може використовувати проти цілей всередині Росії. Велика Британія і Франція були щасливі, що Україна не використала надані нею ракети Storm Shadow і SCALP », — заявив Годжес.Скільки ATAСMS потрібно Україні
На думку оглядачів, така невизначеність та сплутаність інформації може бути викликана бажанням тримати все в таємниці до останнього. Схожа ситуація і з незначною кількістю, адже це поняття є відносним — може бути десяток, а може й кілька сотень. Для прикладу, під час військової операції в Іраку « Буря в пустелі » (січень-лютий 1991 року) було використано 32 ракети. В ході війни в Іраку 2003-2011 роках їхня кількість сягнула більш як 450 одиниць.
Однак, навіть сто одиниць матимуть значний вплив на перебіг бойових дій та потенціал противника. Так, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець вважає, що головне — це питання першої поставки, а далі буде тільки нарощуватися. За його оцінками, в США було виготовлено 4 000 ATACMS, частина з них у касетному спорядженні. Не зайвим буде нагадати, що строк зберігання таких ракет становить десять років, потім їх доводиться відправляти на кошторисне продовження строку служби.

Continue reading...