Класичний рецепт салату « Олів’є » традиційно прикрашає новорічний стіл українців. Ним вже мало кого здивуєш. Тому з’являються нові варіації.
Класичний рецепт салату « Олів’є » традиційно прикрашає новорічний стіл українців. Але щороку кухарі вигадують все нові і нові його варіації, які точно варті вашої уваги.Салат « Олів’є »: історія страви
Якщо вас цікавить запитання « хто придумав « Олів’є »? », то своєю появою та ім’ям цей салат завдячує французькому кулінару Люсьєну Олів’є. Створив він його у XIX столітті. Спершу відомий шеф-повар придумав страву від назвою « майонез із дичі ». Щоб приготувати її на блюдо викладали шматочками філе рябчиків і куропаток, перемішане з кубиками охолодженого бульйону. Поруч обов’язково клали ракові шийки, які поливали спеціальним соусом, а в центрі було місце для картоплі з маринованими артишоками. Прикрашали страву рубленими перепелиними яйцями. Насправді останні в їжу не призначалися. Їх використовували лише в якості декору.
Якось кулінар Олів’є побачив, як його помічник, який любив добряче попоїсти, змішав всі інгредієнти разом з перепелиними яйцями, а потім із задоволенням це все з’їв. Кулінар був дуже здивований, але наступного дня вирішив повторити новий « рецепт » та ще й полив зверху всі компоненти майонезом. Саме так і з’явився популярний і донині салат « Олів’є ».
Звісно в той час більшість відомих страв були зовсім не такими. Як і салат « Олів’є ». Оригінальний рецепт складався не з ковбаси, а з вареного м’яса куропаток, рябчиків, ракових шийок, але виходив дуже вартісним. Сам же Люсьєн зберігав рецепт свого « шедевру » в таємниці до самої смерті. Лише в березні 1894 року в журналі « Наша їжа » був надрукований рецепт салату « Олів’є », коли кулінар вже покинув цей світ.