Микола Кокалко: "Найбільш затребувані IT-фахівці — розробники систем кібербезпеки"

71
0
SHARE

Відомий український фахівець із цифрової безпеки розповів, з якими кіберзагрозами стикаються компанії і чому готові платити IT-розробникам систем безпеки великі гроші.
Відомий український фахівець із цифрової безпеки розповів, з якими кіберзагрозами стикаються компанії і чому готові платити IT-розробникам систем безпеки великі гроші.
Попит на IT-фахівців зростає. За даними Мінцифри України, 2023 року кількість працівників сфери інформаційних технологій збільшилася до 307 тисяч, або на 7,9% щодо попереднього року. З них у країні залишалися 242 тисячі осіб, а ще 65 тисяч виїхали за кордон. Серед партнерів українських айтівців — впливові організації з європейських країн, США, Канади. Головна причина, через яку їхні послуги користуються такою популярністю, — висока кваліфікація фахівців, каже Микола Кокалко — український інженер-програміст, що працює над флагманським проєктом із безпеки великої американської IT-компанії Drakontas. Із затребуваним розробником поговорили про шлях до професії з високим попитом на ринку та роль IT-фахівців у забезпеченні цифрової безпеки.
Миколо, ви сьогодні один із найзатребуваніших IT-фахівців у сфері кібербезпеки не тільки в Україні, вам довіряють розробки світового рівня. Що допомогло вам здобути міжнародне визнання?
— Щоб побудувати кар’єру айтівця, потрібні постійна робота над собою, регулярне здобуття нових професійних знань і, звісно ж, любов до програмування. Я знайшов свою першу роботу вже на четвертому курсі — в українському офісі міжнародної IT-компанії SoftServe, де брав участь у створенні програмного забезпечення для клієнтської та серверної частин веб-додатків. Під час роботи в компанії склав сертифікацію з Java і пройшов відбір на стажування в міжнародну компанію Prezi, яка базується в Угорщині. Після стажування мене запросили залишитися на посаді інженера з програмного забезпечення безпеки. Я пропрацював там трохи більше року, потім мені запропонували чудову позицію старшого інженера-програміста в компанії Uvik у Чернівцях, яка допомагає замовникам зі США створювати круті IT-продукти, пов’язані з безпекою.

Continue reading...