Домой Polish — mix U-20: Polska pokonuje Włochy, 90 minut Bartosza

U-20: Polska pokonuje Włochy, 90 minut Bartosza

248
0

Reprezentacja Polski do lat 20 w swoim ostatnim meczu w Turnieju Czterech Narodów pokonała kadrę Włoch 3:1. Pełne 90 minut z orzełkiem na piersi zagrał Jakub Bartosz.
Tuż przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Macieja Stolarczyka. Po rajdzie Oktawiana Skrzecza, strzał głową oddał Oskar Zawada, ale jego uderzenie minimalnie minęło światło bramki strzeżonej przez Emila Audero. Drugą połowę lepiej rozpoczęli Włosi. W polu karnym sfaulowany został Romagni. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Orsolini, który pewnym strzałem pokonał Drągowskiego. Stracona bramka podziałała mobilizująco na Polaków. W 70. minucie po zamieszaniu w polu karnym do futbolówki dopadł Konrad Michalak i skierował piłkę do siatki obok bezradnego Audero. Cztery minuty później było już 2:1. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka znalazła się pod nogami Karola Angielskiego, który strzałem od słupka wyprowadził drużynę Macieja Stolarczyka na prowadzenie. W 76. minucie Polacy wykorzystali kolejny błąd defensywy włoskiej, powiększając swoją przewagę. Dobre podanie Roberta Bartczaka wykorzystał bowiem Grzegorz Tomasiewicz. Włosi do samego końca próbowali walczyć o zmianę wyniku, jednak atakowali bardzo chaotycznie i ostatecznie spotkanie zakończyło się przekonującym zwycięstwem reprezentacji Polski. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów podopieczni Macieja Stolarczyka wyprzedzili rywali w klasyfikacji Turnieju Czterech Narodów. Jakub Bartosz zagrał w tym spotkaniu przez pełne 90 minut, kilkakrotnie aktywnie podłączając się do akcji ofensywnych. 0:1 Orsolini 52’ 1:1 Michalak 70’ 2:1 Angielski 74’ 3:1 Tomasiewicz 76’ Sebastian Kaniewski Biuro Prasowe Wisły Kraków SA