Домой Polish — mix Igor T. Miecik nie żyje. Dziennikarz i reportażysta miał 47-lat

Igor T. Miecik nie żyje. Dziennikarz i reportażysta miał 47-lat

497
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Dwukrotny zdobywca Grand Pressa zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Reportaże o Rosji i Ukrainie publikował m.in. w ‘Gazecie Wyborczej’, ‘Polityce’ i ‘Newsweeku’.
Igor T. Miecik debiutował w „Gazecie Wyborczej”. Pracował też dla tygodnika „Przekrój” i magazynu reporterów „Uwaga!” TVN. Był także związany z tygodnikiem „Polityka”, a w 2008 roku zaczął pisać dla tygodnika „ Newsweek ”.
Swoje reportaże z podróży na Wschód publikował w książkach: „ 14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji”, „Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR”, „Sezon na słoneczniki”.
Dwukrotnie zdobywał nagrodę Grand Press. W 2001 roku w kategorii Publicystyka (za poświęcony nieprawidłowościom w adwokaturze tekst w „Polityce” „Adwokaci diabłów”) i w 2007 roku w kategorii Reportaż telewizyjny” (wspólnie z Edytą Krześniak za reportaż wyemitowany w TVN „Przepraszam za głód i chłód”).
Oni odeszli od nas w tym roku Igor T. Miecik debiutował w „Gazecie Wyborczej”. Pracował też dla tygodnika „Przekrój” i magazynu reporterów „Uwaga!”. Był także związany z tygodnikiem „Polityka”, a w 2008 roku zaczął pisać dla tygodnika „ ”. Swoje reportaże z podróży na Wschód publikował w książkach: „. Reportaże z Rosji”, „Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR”, „Sezon na słoneczniki”. Dwukrotnie zdobywał nagrodę Grand Press. W 2001 roku w kategorii Publicystyka (za poświęcony nieprawidłowościom w adwokaturze tekst w „Polityce” „Adwokaci diabłów”) i w 2007 roku w kategorii Reportaż telewizyjny” (wspólnie z Edytą Krześniak za reportaż wyemitowany w TVN „Przepraszam za głód i chłód”).

Continue reading...