Домой Polish — mix Zapytaj o SOR-y i nocną opiekę! Ratownik medyczny w Fakcie

Zapytaj o SOR-y i nocną opiekę! Ratownik medyczny w Fakcie

280
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Trafiliście kiedyś na Szpitalny Oddział Ratunkowy, musieliście zawieźć tu swoich bliskich, kojarzycie ten pobyt z nerwami, wielogodzinnym oczekiwaniem? A może mieliście kiedyś wątpliwości, czy wezwać karetkę? Macie pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy? Dzwońcie dziś (3 sierpnia) do Faktu — w gdańskiej redakcji będzie dyżurował Łukasz Wrycz — Rekowski, ratownik medyczny ze szpitala Copernicus w Gdańsku.
Pobyt na oddziałach ratunkowych budzi przeważnie sporo emocji. Chodzi przecież o ratowanie zdrowia i życia, a nie od dziś SOR-y pękają w szwach.
– Stan zdrowia jest subiektywnym odczuciem i często sam niepokój pacjenta determinuje do zgłoszenia się do oddziału ratunkowego, jednakże warto zwrócić uwagę, że w pierwszej kolejności zaopatrywani są tu pacjenci po wypadkach, z urazami, w przypadku nagłych zachorowań: zawał serca, udar mózgu, zatrucie substancjami niebezpiecznymi — mówi Łukasz Wrycz-Rekowski. Pracownicy oddziałów ratunkowych apelują też o to, aby pamiętać o tym, że nocą czy w niedziele i święta można korzystać też z pomocy placówek, która pełnią dyżury — pomoc otrzymamy tu dużo szybciej niż na SOR.
A co z wezwaniem karetki? – Zespół Pogotowia Ratunkowego jest potrzebny kiedy liczy się czas, m.in. w przypadku zawału czy udaru mózgu czy np. w sytuacji połknięcia baterii przez dziecko — mówi Łukasz Wrycz -Rekowski. – Nie należy jednak też bać się dzwonić na numer alarmowy. Dyspozytor medyczny pomoże nam podjąć właściwą decyzję dotyczącą wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego. Nasz gość czeka na wasze telefony w godz. 10-12, tel. 668 840 867. Zapraszamy!
TUTAJ TEŻ MOŻESZ SZUKAĆ POMOCY:
W przypadku problemów zdrowotnych możecie korzystać z Nocnej Obsługi Chorych. Punkty są czynne nocą: w dni powszednie od godz. 18 do 8, a w weekendy i święta przez całą dobę.
Wejherowo: Szpital Specjalisty im. F. Ceynowyna, ul. Jagalskiego 10
Rumia: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1, ul Derdowskiego 23a
Gdynia: Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego, ul. Białowieska 1 Szpital Wincentego a Paulo, ul. Radtkego 1 Szpital Morski im. PCK, ul. Powstania Styczniowego 1 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Śródmieście, ul. Żwirki i Wigury 14: — Ambulatorium Chirurgiczne (czynne nd-pt od 7-21, sobota: 9-9), poradnia stomatologiczna
Sopot: Przychodnia Specjalistyczna, ul. Bolesława Chrobrego 10
Gdańsk Szpital Copernicus, poradnie przy ul. Jana Pawła II 50, oraz Powstańców Warszwawskich 1-2 VII Szpital Marynarki Wojennej, ul. Polanki 117 Nadmorskie Centrum Medyczne, ul Świętokrzyska 4 Medical Plus, ul. Lema 21 Polmed, ul. Startowa 1
Pruszcz Gdański Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe, ul Raciborskiego 2a
Przeczytaj jak udzielić pierwszej pomocy!
Kolejny atak na ratowników! To już plaga!

Continue reading...