Домой Polish — mix Brawo Biało-Czerwoni! Lewandowski i Zieliński błyszczą w Lidze Mistrzów. Hat-trick napastnika Barcy...

Brawo Biało-Czerwoni! Lewandowski i Zieliński błyszczą w Lidze Mistrzów. Hat-trick napastnika Barcy i dublet pomocnika Napoli

115
0

Barcelona pokonała Viktorię Pilzno 5:1, a Napoli zwyciężyło z Liverpoolem 4:1.
Piłkarz Barcelony Robert Lewandowski zdobył trzy bramki w trwającym meczu 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzów u siebie z Viktorią Pilzno. Trzeciego gola strzelił w 67. minucie na 4:1. Łącznie ma 89 goli w historii występów w Champions League.
Posiadająca ogromną przewagę katalońska drużyna szybko rozwiązała „worek z golami”. W 13. minucie bramkę zdobył głową Iworyjczyk Franck Kessie, sprowadzony latem z Milanu.
W 34. minucie w głównej roli wystąpił Lewandowski (w lipcu przeszedł z Bayernu Monachium), który dokładnie przymierzył z 16 metrów. Po jego strzale piłka wpadła do bramki tuż obok słupka.
Wprawdzie dziesięć minut później kontaktowe trafienie zaliczył były piłkarz Lecha Poznań Jan Sykora, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Lewandowski podwyższył na 3:1.