Домой Polish — mix Pierwszy hit Ligi Mistrzów dla PSG. Arkadiusz Milik ma czego żałować

Pierwszy hit Ligi Mistrzów dla PSG. Arkadiusz Milik ma czego żałować

139
0

Gwiazdy Paris Saint-Germain zaczarowały obrońców Juventusu. Bianconeri stali jak zamurowani przy golach Kyliana Mbappe i zostali pokonani 1:2. Arkadiusz Milik nie wykorzystał dwóch sytuacji podbramkowych, a na boisku spędził 68 minut.
W pierwszej połowie meczu z Juventusem błyszczał najjaśniej Kylian Mbappe. Francuz strzelił dwa gole i zapewnił Paris Saint-Germain zaliczkę potrzebną do zwycięstwa. W 5. minucie wbiegł rozpędzony między grupkę Bianconerich i dostał miękkie podanie od Neymara. Mbappe, choć otoczony trzema graczami, oddał bezkarnie uderzenie z powietrza do bramki.Paryżanie dobrze się bawili, grali swobodnie między obrońcami Juventusu. W 22. minucie Kylian Mbappe strzelił na 2:0 po wymianie podań z Achrafem Hakimim. Może i starcie z Juventusem nie jest obecnie wielkim testem w europejskim futbolu, ale skuteczność Paris Saint-Germain i tak robiła wrażenie. Dwa uderzenia celne w pierwszej połowie — dwa gole.Juventus gubił się w obronie. W ataku wariant z połączeniem sił  i Dusana Vlahovicia wyglądał obiecująco. Drużyna z Turynu nie wykorzystywała jednak sytuacji podbramkowych. Dwie z nich miał Polak, ale piłka po jego strzałach tańczyła w pobliżu linii bramkowej Gianluigiego Donnarummy.