Домой Polish — mix W Lidze Narodów Holandia skuteczniejsza od reprezentacji Polski — Reprezentacja A —...

W Lidze Narodów Holandia skuteczniejsza od reprezentacji Polski — Reprezentacja A — PZPN — Łączy nas piłka

148
0

W piątym meczu grupowym Ligi Narodów reprezentacja Polska przegrała na PGE Narodowym 0:2 z Holandią. Bramki dla gości zdobyli Cody Gakpo i Steven Bergwijn. W niedzielę Polacy zagrają w Cardiff.
W piątym meczu grupowym Ligi Narodów reprezentacja Polska przegrała na PGE Narodowym 0:2 z Holandią. Bramki dla gości zdobyli Cody Gakpo i Steven Bergwijn. W niedzielę Polacy zagrają w Cardiff z Walią, a stawką będzie utrzymanie w dywizji A.
Dla trenera Czesława Michniewicza nadchodzi czas wyborów, kto znajdzie się w kadrze na mistrzostwa świata. Przed mundialem reprezentacja w drugiej połowie roku miała do rozegrania tylko trzy spotkania – dwa w Lidze Narodów z Holandią i Belgią, a tuż przed wylotem do Kataru towarzysko z Chile (16 listopada). Wrześniowe mecze miały rozwiać ostatnie wątpliwości, co do kształtu składu na najważniejszą piłkarską imprezę.
W podstawowej jedenastce selekcjoner postawił m. in. dwóch piłkarzy, którzy niedawno mieli lekkie urazy. Z tego powodu Wojciech Szczęsny opuścił cztery spotkania, ale w ostatniej kolejce Serie A był na ławce rezerwowych. Z kolei Sebastian Szymański nie wystąpił w dwóch meczach i wrócił w niedzielę na spotkanie Feyenoordu z PSV Eindhoven, w którym zagrał 19 minut. Pozostali gracze wyjściowej jedenastki w większości w swoich klubach są zawodnikami podstawowego składu. W Holandii zaskoczeniem mógł być debiut Remko Pasveera, który za półtora miesiąca skończy 39 lat.
Mecze z Holandią i w niedzielę z Walią kończyły rozgrywki w grupie czwartej Ligi Narodów. Polacy mieli o co grać, bo groził im spadek do Dywizji B. Ostatnia w tabeli Walia traciła bowiem do biało–czerwonych trzy punkty. W pierwszym meczu z Holandią Polacy pokazali się z dobrej strony, bo w Rotterdamie prowadzili 2:0, choć w składzie brakowało np.