Адміністрація Байдена зіткнулася з новою кампанією тиску, щоб схвалити передачу Україні винищувачів F-16, після того, як Київ посилив …
КИЇВ. 18 травня. УНН. Адміністрація Байдена зіткнулася з новою кампанією тиску, щоб схвалити передачу Україні винищувачів F-16, після того, як Київ посилив свої запити на отримання бойових літаків, а офіційні європейські особи заявляють, про готовність дозволити іншим країнам надсилати свої винищувачі американського виробництва. «Я не думаю, що ми заперечуємо», відповіли Politico в Пентагоні, пише УНН.
Кампанія тиску на Байдена щодо відправки F-16 в Україну в розпалі. Хоча адміністрація Байдена перетнула кілька інших «червоних ліній» у питанні військової допомоги — схвалюючи все, від керованих ракет до безпілотників і танків «Абрамс», які, як вони колись стверджували, спровокують росію, — адміністрація Байдена поки що дотримується лінії щодо F-16 виробництва «Локхід Мартін».
Але, можливо, Вашингтон все більше схиляється до того, щоб зробити наступне: дозволити іншим країнам, які літають на F-16, відправити свої літаки в Україну, пише Politico.
Кампанія тиску — це багатосторонні зусилля дружніх європейських урядів, американських законодавців від обох партій і, що особливо важливо, українського керівництва. Цього тижня президент України Володимир Зеленський здійснив турне Європою, закликаючи до надання більшої допомоги, особливо літаків.
У вівторок справа набрала нових обертів, коли Великобританія оголосила про створення міжнародної коаліції країн, спрямованої на купівлю винищувачів F-16 для України. Згідно з угодою, Британія заявила, що незабаром почне навчати українських пілотів керувати сучасними винищувачами. Бельгія швидко наслідувала її приклад, заявивши, що також може навчати пілотів.
Очікується, що питання F-16 буде включено до порядку денного зустрічі G-7 цього тижня в Японії, що передує публічній кампанії, яку Україна та інші світові лідери, як очікується, продовжать на щорічному саміті лідерів НАТО в Литві у липні.
Хоча Білий дім неодноразово відкидав можливість передачі Україні винищувачів F-16 ВПС США, він ніколи не виключав можливості схвалення третьої сторони — іншої країни.