Президент Зеленский на Генассамблее ООН в Нью-Йорке призвал лишить Россию ядерного оружия и поддержать украинскую формулу мира — текст
Президент Владимир Зеленский во вторник, 19 сентября, выступил на общих дебатах Генассамблеи ООН в Нью-Йорке, где напомнил мировым лидерам о преступлениях страны-агрессора России, призвал восстановить действие Устава ООН и поддержать украинскую формулу мира.
NV публикует полный текст речи главы украинского государства.
***
Дуже дякую!
Я вітаю всіх, хто підтримує спільні зусилля!
І я обіцяю: якщо будемо по-справжньому об’єднані, ми зможемо гарантувати справедливий мир для всіх народів. Ба більше, єдність може запобігти війнам.
Пані та панове!
Пане генеральний секретарю!
Колеги-лідери!
Цей зал бачив багато воєн, але не був активним захисником від агресії.
У багатьох випадках тут найголоснішим був страх війни, останньої війни — війни, після якої ніхто більше не збереться в залі Генеральної Асамблеї.
Третя світова війна розглядалася як ядерна війна. Конфлікт між державами, що веде до застосування ядерної зброї. Інші війни здавалися не такими страшними порівняно із загрозою застосування так званими великими державами своїх арсеналів ядерної зброї.
Отже, ХХ століття навчило світ утримуватися від використання зброї масового знищення: не розгортати, не поширювати, не погрожувати й не випробовувати, а сприяти повному ядерному роззброєнню.
Відверто кажучи, це хороша стратегія. Але це не має бути єдиною стратегією захисту світу від цієї останньої війни.
Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що Росія має стати хранителем цієї сили. Але історія демонструє, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще в 1990-х роках. І Росія заслуговує на це зараз — терористи не мають права володіти ядерною зброєю. Не мають права!
Але насправді не ядерна зброя зараз найстрашніша.
Поки ядерна зброя не застосовується, масове знищення набирає обертів. Агресор перетворює на зброю багато інших речей, і ці речі використовуються не лише проти нашої країни, а й проти всіх вас.
Колеги-лідери!
Існує багато конвенцій, які обмежують озброєння, але не існує реальних обмежень на перетворення на зброю.
Дозвольте навести приклад. Їжа.
З початком повномасштабної війни українські порти на Чорному та Азовському морях заблоковані Росією. Зараз наші порти на Дунаї залишаються мішенню для ракет і безпілотників. І це очевидна спроба Росії використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання деяких, якщо не всіх, захоплених нею територій.
Росія використовує ціни на продовольство як зброю. Це впливає на території від атлантичного узбережжя Африки до Південно-Східної Азії. Таким є масштаб загрози.
Я хотів би подякувати тим лідерам, які підтримали нашу Чорноморську зернову ініціативу та програму Зерно з України. Дуже дякую! Об’єднавшись, ми зробили так, що зброя знову перетворилася на їжу. Понад 45 країн побачили, як важливо, щоб українське продовольство було доступне на ринку від Алжиру та Іспанії до Індонезії та Китаю.
Навіть зараз, коли Росія зірвала Чорноморську зернову ініціативу, ми працюємо над забезпеченням продовольчої стабільності.
Домой
Ukraine
Украина — на русском «Много мест в этом зале могут опустеть». Зеленский на Генассамблее ООН призвал...