Чому Захід не має єдиної позиції щодо України: що стоїть за тривожними заявами лідерів ЄС

158
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Наші інтереси у США далеко не на першому місці та й в кожній європейській країні подібна ситуація
Через зниження підтримки з боку США в Україні вже відчувається брак ракет для систем ППО, а також дефіцит артилерійських снарядів. Президент США Джо Байден під час зустрічі у Вашингтоні з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що, якщо Конгрес не затвердить нову фінансову допомогу Україні, наслідки можуть бути жахливими. Заяви про те, що, якщо дати Путіну перемогти в Україні, він піде далі, лунали цього тижня з Польщі, Данії, Німеччини. Про що говорять дії та заяви колективного Заходу останнього часу? Портал «Коментарі» із цим питанням звернувся до експертів. Інтереси глобальні поступаються місцем суто практичним
Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш закликає зрозуміти, що немає спільної позиції так званого колективного Заходу. Як і спільної позиції всередині тих чи інших країн, які ми маємо на увазі під цим терміном.
«У тих же США питання допомоги Україні стало внутрішньополітичним, що відображає боротьбу республіканців із демократами. І ставлення до нашої країни, наші інтереси тут далеко не на першому місці. У кожній країні – така ситуація. Можуть бути подібні позиції, інтереси правлячих еліт (у тому числі щодо підтримки України). Але й еліти змінюються, і власне політичне життя таке, що в демократичному світі кожна влада має опозицію. І кожна опозиція використатиме найбільш чутливі для нинішньої влади моменти, щоб зайняти її місце», – пояснює експерт.
Тут, продовжує він, на жаль, глобальні інтереси поступаються місцем суто практичним, навіть «шкурним» у плані бажання прийти до влади. Такою є парадигма політики в цілому.
«При цьому нам треба розуміти, що завжди шантажують тим, що цінно, дорого. І, коли ті ж республіканці шантажують демократів українським питанням, щоб вирішити питання з міграцією, це свідчить про те, що допомога Україні – дуже важлива для Демократичної партії. До того ж республіканці не виступають власне проти допомоги Україні як такої. Просто Трамп хоче зберегти проблеми (і російсько-українську війну, і болісну для США – міграційну) до свого гіпотетичного повернення до Білого дому – щоб самому їх вирішити та зібрати всі лаври. Він не бажає дозволити Байдену це зробити, інакше не буде на чому будувати виборчу кампанію. Ми тут фактично стали заручниками внутрішньоамериканської політики», – констатує Сергій Гармаш.

Continue reading...