Домой Polish — mix Francja wygrała z Belgią 1:0 w meczu 1/8 Euro 2024. W końcówce...

Francja wygrała z Belgią 1:0 w meczu 1/8 Euro 2024. W końcówce padł gol samobójczy Vertonghena, który pogrążył "Czerwone Diabły"

80
0

Francuzi w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Portugalia — Słowenia, który rozpocznie się dziś o godzinie 21.
Francja wygrała z Belgią 1:0 po samobójczym golu Jana Vertonghena w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Niemczech.
Starcie Francji z Belgią było uważane za hit 1/8 finału Euro 2024. W fazie grupowej obie drużyny zdobyły tylko po dwie bramki i zajęły drugie miejsca — Francja za Austrią w grupie D, a Belgia za Rumunią w grupie E.
Kevin de Bruyne w 23. min wykonał rzut wolny. Jego dośrodkowanie okazało się być strzałem, co zaskoczyło Mike’a Maignana. Francuski bramkarz interweniował jednak nogami i odbił piłkę. Kolejne minuty to przewaga Belgów, jednak brakowało im wykończenia.
Ale to Francuz Aurelien Tchouameni w 34. min podał na skrzydło do Julesa Kounde, który dośrodkował w pole karne, a Marcus Thuram strzelił głową obok słupka. Następnie Tchouameni oddał potężny, lecz niecelny strzał z dystansu. Tuż przed przerwą Kylian Mbappe wbiegł w pole karne i zaczął dryblować. Belgijscy obrońcy przerwali jego rajd. Piłka trafiła pod nogi Tchouameniego, który strzelił nad poprzeczką.
Po przerwie Tchouameni ponownie strzelił zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od belgijskiego obrońcy i zmierzała w stronę bramki, jednak Koen Casteels skierował ją na rzut rożny.