Зранку 6 серпня у Росії почали бідкатися про нібито «прорив» кордону у Курській області й традиційно звинуватили в цьому Україну. Ця ситуація – ляпас диктатору Владіміру Путіну, який не здатен захистити кордони Росії.
Зранку 6 серпня у Росії почали бідкатися про нібито «прорив» кордону у Курській області й традиційно звинуватили в цьому Україну. Ця ситуація – ляпас диктатору Владіміру Путіну, який не здатен захистити кордони Росії.
Події у Курській області вже завдали Кремлю як репутаційних втрат, так і в живій силі та техніці. Чим для Росії обернеться так званий «прорив» кордону, як це зіграє на користь Україні та кого Путін зробить винним – спеціально для 24 Каналу розбиралися експерти.Яка мета так званого «прориву» кордону
На думку політолога Олега Саакяна, дії, що відбуваються у Курській області, мають на меті збиття темпів наступу окупантів на Сході. Адже росіянам доводиться залучати резерви, які могли б посилити їхні наступальні операції.
«Це зриває плани ворога щодо можливості наступу через кордон. Це програма, яка виходить за межі мінімальної. Цілком ймовірно, що у такий спосіб створюється додатковий актив в руках України для того, щоб теза враховувати реалії на землі перестала грати на руку виключно Росії», – зауважив політолог.
Крім того, міжнародні партнери можуть сприйняти ситуацію у Курщині як посилення українських позицій. Також це може вплинути на риторику Кремля щодо так званих «мирних» переговорів, де Україна нібито повинна йти на поступки.
Військовий експерт і заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь переконаний, що метою «прориву» кордону Курської області можуть бути більш серйозні та амбітні завдання, аніж, наприклад, лише відтягування російських сил і засобів. З цим добре справлялися російські добровольці під час своїх рейдів.
За його словами, дії на території Курської області мають на меті 3 завдання:
стратегічне – створення сильної позиції України на переговорах з новим президентом Сполучених Штатів;
оперативне – досягнення змін на фронті. Мовиться про дилему російського командування, звідки брати резерви для оборони Курської області;
тактичне – зміна ситуації на Сумщині.
Самусь пояснив, що ця нестандартна операція може розхитати російську концепцію війни. Річ у тім, що окупанти мають політичне завдання окупувати весь Донбас до президентських виборів у США. Вони теж готуються до приходу нового президента й це для них формування сильної позиції, бо в їхній концепції центр війни – Донбас. Тож тепер перед Кремлем постає дилема:
виводити резерви з Донбасу, фактично зупиняти наступ, відмовитися від політичного завдання і спробувати нейтралізувати загрозу в Курській області та на Півдні;
продовжувати наступ на Донбасі.
Самусь припустив мету операції у Курській області: дивіться відео
Експерт з національної безпеки Іван Варченко пояснив, що для переговорного процесу між Україною та Росією, нашій державі потрібні сильні позиції.