Домой Polish — mix Kajakarki w K4 w finale, medalowa szansa Kułynycza. Olimpijski czwartek Polaków

Kajakarki w K4 w finale, medalowa szansa Kułynycza. Olimpijski czwartek Polaków

95
0

Kajakarki w K4 w finale, medalowa szansa Kułynycza. Olimpijski czwartek Polaków — RMF24.pl — Kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto w czwartek powalczą o olimpijski medal w K4 500 m. Biało-Czerwone trzy lata temu w Tokio
Polki zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Wygrały Nowozelandki przed Hiszpankami. Walkę o medale w tej konkurencji zaplanowano na godz. 13.40. — mówiła we wtorek Naja. Czterokrotna medalistka olimpijska miała na myśli także awans do półfinału K2 500 m. Pochodząca z Tych zawodniczka w «dwójce» dokonała tego wspólnie ze swoją koleżanką z osady Anną Puławską. Obie Dorota Borowska perypetie związane z dopuszczaniem do startu stara się przekuć w sportowy sukces. Kanadyjkarka Posnanii wspólnie z Sylwią Szczerbińską awansowały do półfinału C2 500 m. Obie w czwartek wystartują w eliminacjach C-1 200 m (10.30). Borowska — czwarta zawodniczka IO Tokio 2020 w tej konkurencji — w ostatniej chwili została dopuszczona do startu na igrzyskach. W niedzielę została oczyszczona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) z zarzutów stosowania niedozwolonych środków. Polski kajakarki zgodnie przyznają, że nie ma co rozdawać medali i miejsce przed finałami, choć Kułynycz wystąpi w czwartkowych repasażach w stylu klasycznym w kategorii 87 kg (11:00), zachowując szansę na brązowy medal. W nich zmierzy się z Carlosem Munozem. Kolumbijczyk to mistrz igrzysk Ameryki Południowej z 2018 roku.