Домой Polish — mix Kolejny raz bez straty seta. Lider światowego rankingu w kolejnej rundzie US...

Kolejny raz bez straty seta. Lider światowego rankingu w kolejnej rundzie US Open

94
0

Jannik Sinner awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Lider światowego rankingu tenisistów pokonał rozstawionego z numerem 14. Amerykanina Tommy’ego Paula 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), 6:1 po dwóch godzinach i 42 minutach gry.
23-letni Włoch wciąż nie stracił w tegorocznej edycji seta, ale po raz pierwszy spędził na korcie ponad dwie godziny. Gorąco wspierany przez 20-tysięczną publiczność na największej tenisowej arenie globu — Arthur Ahe Stadium — reprezentant gospodarzy miał swoje szanse, m.in. prowadził 4:1 w pierwszym secie czy 5-4 w tie-breaku drugiej partii, ale Sinner zawsze wychodził z opresji, m.in. dzięki 10 asom serwisowym.

Sinner jest jednym w tym roku tenisistą, który dotarł do ćwierćfinałów wszystkich czterech imprez Wielkiego Szlema. W styczniu zdobył pierwszy tytuł tej rangi wygrywając Australian Open w Melbourne, później był w półfinale French Open w Paryżu i ćwierćfinale Wimbledonu w Londynie.