Домой Polish — mix Nicola Zalewski na ratunek polskiej kadrze. Biało-Czerwoni wyszarpali zwycięstwo

82
0

Wrzawa kibiców obu kadr towarzyszyła piłkarzom reprezentacji Polski i Szkocji. Początek Ligi Narodów 2024/2025 zakończył się szczęśliwym triumfem kadry Michała Probierza.
Zarówno Polska, jak i Szkocja mają za sobą słabe mistrzostwa Europy. Udział w dywizji A Ligi Narodów 2024/2025 to duży sprawdzian dla obu zespołów. Biało-Czerwoni świetnie rozpoczęli mecz, ale rywale potrafili wyrównać. Gol w doliczonym czasie gry Nicoli Zalewskiego przesądził jednak o zwycięstwie 3:2.
Polscy piłkarze w pierwszych sekundach usłyszeli: „gramy u siebie”, co dawało do zrozumienia, że mieli ze sobą wsparcie fanów. Po pierwszych minutach rozpoznawania gry Polacy wyszli na prowadzenie. W 8. minucie Kacper Urbański przejął piłkę, a Robert Lewandowski zgrał ją do Sebastiana Szymańskiego. Piłkarz Fenerbahce przyjął piłkę i po chwili oddał daleki strzał. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki Szkotów. Poddenerwowani gospodarze rozpoczęli walkę o wyrównanie poprzez atak pozycyjny.
twitter
W kolejnych minutach to oni byli aktywniejsi, zmuszając Marcina Bułkę do interwencji. Gospodarzom brakowało jednak konkretnych, dobrych podań umożliwiających oddanie skutecznego strzału na bramkę Biało-Czerwonych. Prawie udało im się to w 23. minucie. Po dograniu z rzutu wolnego w pole karne, McTominay wykorzystał zamieszanie i z paru metrów niemalże „pchnął” piłkę.