Домой Polish — mix Wielkie emocje w debiucie Wilfredo Leona w PlusLidze! LUK z drugim zwycięstwem

Wielkie emocje w debiucie Wilfredo Leona w PlusLidze! LUK z drugim zwycięstwem

44
0

Fani Wilfredo Leona doczekali się jego debiutu w PlusLidze! Reprezentant Polski dołożył kilka punktów do dorobku Bogdanki LUK-u Lublin, a jego zespół pokonał Trefl Gdańsk 3:2.
Przed spotkaniem Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk wielu kibiców zastanawiało się, czy to ten dzień, w którym Wilfredo Leon zadebiutuje w PlusLidze. Oczywiście lublinianie mielu już za sobą mecz w Zawierciu, ale tam nowy nabytek klubu nie był jeszcze gotowy do gry. W piątek nie wyszedł na plac gry w podstawowym składzie, ale pod koniec pierwszego seta zameldował się na boisku.
Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gdańszczan, którzy prowadzili 6:3. Później jednak szybko wynik się wyrównał. Gospodarze dogonili rywali i gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Wielki aplauz publiczności nastąpił przy wyniku 20:21 z pespektywy LUK-u Lublin. Wtedy na boisku pojawił się Leon. Jeden z najlepszych siatkarzy świata nie dotknął jednak nawet piłki. Po dwóch akcjach został zmieniony, a w najważniejszych momentach lepsi byli gracze Trefla. Wygrali pierwszego seta 25:23. Do zwycięstwa w tej partii gości poprowadzili Piotr Orczyk i Paweł Pietraszko.
Mnóstwo ciekawych rzeczy działo się w drugim secie. Trefl prowadził 10:4, a prawdziwe show w polu serwisowym widzieliśmy u Jakuba Jarosza. 37-latek nękał przeciwników swoją zagrywką. Później LUK zdobył.