Опозиційна тусовка під путінським триколором. Навіщо російським опозиціонерам марш у Берліні

105
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Array
Пройшло три місяці, як з російської в’язниці було звільнено та відправлено до Європи опозиціонерів Іллю Яшина, Володимира Кара-Мурзу та ще кількох їхніх соратників. За ці місяці Кара-Мурза брав участь у різних конференціях, роздавав інтерв’ю західним ЗМІ, в яких неоднозначно висловлювався про російську агресію проти України, а Яшин гастролював Європою з виступами перед російськими мігрантами і навіть був прийнятий президентом Франції Макроном. Але, мабуть, Яшину та Кара-Мурзі вже стало нудно, і вони вирішили зайнятися тим, що у російських опозиціонерів виходило на батьківщині найкраще – мітинги та ходи, яких з 2011 по 2015 роки вони провели безліч.
Першим можна згадати збіговисько націоналістів «Руський марш», який так любив відвідувати Олексій Навальний. Далі були: мітинг на Болотній площі (проти фальсифікації виборів), мітинг на Пушкінській площі, «Марш мільйонів» (проти інавгурації Путіна). Потім були «Народні гуляння» (проти розгону «Маршу мільйонів»), «Марш з білими стрічками», «Контрольна прогулянка» (проти заарештованих «білострічників»), «Марші проти негідників», «Марш за права москвичів», «Марш проти катів», «Марш миру». Були, щоправда, акції й скромніші, коли опозиціонери ходили на знак протесту з кульками, світили ліхтариками чи фарбували сніг.
Але всі ці марші та акції в результаті закінчилися встановленням диктатури Путіна.
І ось 30 жовтня Яшин із Кара-Мурзою знову оголосили «про проведення великої антивоєнної демонстрації в Берліні 17 листопада». Росіяни зазвичай люблять розуміти на трьох, а тому третій у свою компанію вони взяли вдову головного російського опозиціонера Олексія Навального – Юлію, яка, до речі, теж не сиділа 9 місяців, що минули від дня смерті чоловіка, без діла. Вона колесила Європою та Америкою, де отримувала різні премії, якими був удостоєний її покійний чоловік.
«Це буде марш із вимогою вивести російські війська з України, судити Володимира Путіна як військового злочинця та звільнити всіх політв’язнів», — анонсував свій захід Ілля Яшин.
Але, як завжди буває, диявол криється в деталях. Свій пост про проведення маршу Яшин продемонстрував фото, на якому зображено український прапор поряд із російським імперським триколором.
Російські громадяни, які живуть в Європі, сприйняли це зображення буквально. Багато хто зрозумів, що на марш у Берліні треба приходити з державними прапорами Росії. Через це серед російських релокантів (переїхали межі Росії росіян) виникла дискусія. Дехто брати участь у марші Яшина, Кара-Мурзи та Навальної відмовився, справедливо пославшись на те, що російський прапор – це символ путінської диктатури, символ агресії проти України, що цей прапор залитий кров’ю українців.
«Відмовтеся від триколору! Цей прапор перестав бути нашим. Ілля Яшин, цей прапор не відмити від української крові. Виходячи під триколором, ви проводите не антипутінську, а запутинську акцію.

Continue reading...