Домой Polish — mix Ekstraklasa wróciła na Stadion Śląski. Wielkie emocje w meczu Ruch — Śląsk

Ekstraklasa wróciła na Stadion Śląski. Wielkie emocje w meczu Ruch — Śląsk

211
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Stadion Śląski czekał na Ekstraklasę ponad 14 lat. W pierwszym meczu po tak długiej przerwie Ruch Chorzów zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale «Niebiescy» doprowadzali do wyrównania po rzutach karnych.
Śląsk bardzo szybko przeszedł do konkretów i już w 4. minucie objął prowadzenie po doskonale wykonanym rzucie wolnym. Dograł Petr Schwarz, a niepilnowany Łukasz Bejger zrobił to, co powinien. Jednak wrocławianie nie poszli za ciosem. Oddali inicjatywę i szybko zostali skarceni. Po kwadransie arbiter podyktował rzut karny, bo Patryk Janasik uderzył ręką w twarz Tomasza Wójtowicza. «Jedenastkę» na gola zamienił Daniel Szczepan, choć wyczuł go Rafał Leszczyński.Mecz się wyrównał. Nieznaczną przewagę mieli goście. Widać było, że jest to zespół, który nieprzypadkowo znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli, a Ruch jest w strefie spadkowej. Tę jakość widać było przede wszystkim w doliczonym czasie do pierwszej połowy.