Від знайомства до "заручин": 30 років шляху України та ЄС від часу встановлення дипвідносин

201
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Одного дня Україна стане членом Європейського Союзу. Це станеться завдяки рішучості, реформам та вибору, який зробив народ України.
Цього року, 9 грудня, ми відзначаємо 30 років дипломатичних відносин між Євросоюзом та Україною.
За ці три десятиліття ми разом пройшли неймовірний шлях: від Угоди про партнерство та співробітництво у 1994 році до Угоди про асоціацію 2014 року; запровадили безвізовий режим; створили поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі; Україна отримала статус країни-кандидатки; та, нарешті, нещодавно Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ України до ЄС.
За ці 30 років Україна пережила дві революції, й обидві були пов’язані з вашим європейським вибором.
Увесь світ став свідком непереборної жаги України до свободи та демократії. І сьогодні Україні знову доводиться відбивати чергову жорстоку спробу Росії підкорити її. Безглузда загарбницька війна, звірства, руйнування; війна, яка також підриває глобальну безпеку та стабільність.
Упродовж цих 30 років ЄС безупинно підтримував Україну – і коли Віктор Янукович хотів відмовитися від Угоди про асоціацію, і коли Владімір Путін фантазував про російських окупантів, які пройдуть парадом у Києві.
Наші відносини багато чого пережили.
Не завжди було зрозуміло, куди приведе вас цей шлях.
Однак події останнього десятиліття безпомилково вказують, що наша спільна мета – ще тісніше об’єднатися та, зрештою, жити під одним дахом Європейського Союзу.
Задля цієї мети ЄС всю дорогу супроводжував Україну, впроваджуючи незліченну кількість проєктів, інвестицій і, що важливо, підтримуючи ключові реформи.
Від часів Помаранчевої революції ми підтримували реформування України у питаннях децентралізації, системної боротьби з корупцією, судової реформи і реформи поліції, банківської реформи та новий підхід до державного управління тощо. Ці грандіозні реформи зрештою допомогли модернізувати країну та зробити суспільство стійкішим.
Вони допомогли Україні значно просунутися вперед на шляху євроінтеграції.
Та ключовою складовою, що зробила ці реформи успішними, був народ та громадянське суспільство України.

Continue reading...