Домой Polish — mix Duda o rozmowie z prezesem i czarnych scenariuszach

Duda o rozmowie z prezesem i czarnych scenariuszach

361
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Rozmowy z prezesem nie było od pewnego czasu, ale ‘kanały komunikacyjne są otwarte’ — zapewnia prezydent w rozmowie z portalem 300polityka.
Andrzej Duda podsumowuje dwa lata swojej prezydentury w rozmowie z portalem 300polityka.pl. Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że po zawetowaniu dwóch kluczowych dla PiS ustaw o sądach, pierwszym pytaniem jakie padło, było to, kiedy ostatni raz rozmawiał z prezesem. — Mogę odpowiedzieć zgodnie z prawdą, że miała miejsce już jakiś czas temu — powiedział Duda . — Ostatnio nie było okazji do bezpośrednich rozmów. Ale pozostajemy w kontakcie i tzw. kanały komunikacyjne są otwarte, a jeśli sprawy państwa będą tego wymagały, to z pewnością do spotkania i bezpośredniej rozmowy dojdzie — zapewnił.
Na pytanie o pomysł zakładania partii prezydenckiej odpowiedź wprost nie padła. Nie wiadomo czy taka partia mogłaby powstać? — Dziś skupiam się jedynie na jak najlepszym wypełnianiu obowiązków — stwierdził. Za to konkretnie wypowiedział się na temat startu w kolejnych wyborach: Jeśli moja kandydatura będzie miała poparcie ludzi, to wystartuję.
Prezydent odniósł się także do fali krytyki jaka pojawiła się po ogłoszeniu decyzji o zawetowaniu ustaw, szczególnie ze strony obozu Zbigniewa Ziobry. Jak mówi w wywiadzie «pewne nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko Prawa i Sprawiedliwości, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany». Myślę, że wszelkie tego typu przejawy zachowań, również te, nazwijmy je ambicjonalne, powinny być tłumione z zalążku. Jeśli nie, będziemy mieć na polu dobrej zmiany więcej chwastów niż pszenicy. Wówczas pojawią się dwa scenariusze: albo utrata władzy jak w 2007 roku lub podział jak w 2011 roku
Duda był pytany o projekt ustawy o tzw. dekoncentracji mediów, zmuszającej zagranicznych właścicieli gazet czy stacji telewizyjnych do wycofania się z polskiego rynku. Stwierdził, że jest za tym, «aby standardy europejskie w tym zakresie obowiązywały również w Polsce» — Z uwagą i niecierpliwością będę oczekiwał projektu ustawy, a następnie obserwował prace parlamentu. Dziś mogę powiedzieć, że pochylę się nad tą ustawą ze szczególną uwagą — zapewnił.
podsumowuje dwa lata swojej prezydentury w rozmowie z portalem. Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że po zawetowaniu dwóch kluczowych dla ustaw o sądach, pierwszym pytaniem jakie padło, było to, kiedy ostatni raz rozmawiał z prezesem. Na pytanie o pomysł zakładania partii prezydenckiej odpowiedź wprost nie padła. Nie wiadomo czy taka partia mogłaby powstać? — Dziś skupiam się jedynie na jak najlepszym wypełnianiu obowiązków — stwierdził. Za to konkretnie wypowiedział się na temat startu w kolejnych wyborach: Jeśli moja kandydatura będzie miała poparcie ludzi, to wystartuję. odniósł się także do fali krytyki jaka pojawiła się po ogłoszeniu decyzji o zawetowaniu ustaw, szczególnie ze strony obozu Zbigniewa Ziobry. Jak mówi w wywiadzie «pewne nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko Prawa i Sprawiedliwości, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany». Duda był pytany o projekt ustawy o tzw. dekoncentracji mediów, zmuszającej zagranicznych właścicieli gazet czy stacji telewizyjnych do wycofania się z polskiego rynku. Stwierdził, że jest za tym, «aby standardy europejskie w tym zakresie obowiązywały również w Polsce» — Z uwagą i niecierpliwością będę oczekiwał projektu ustawy, a następnie obserwował prace. Dziś mogę powiedzieć, że pochylę się nad tą ustawą ze szczególną uwagą — zapewnił.

Continue reading...