Home Polish Polish — mix "Pani Posłanka zahulała"! Owsiak proponuje innego kandydata do Nobla

"Pani Posłanka zahulała"! Owsiak proponuje innego kandydata do Nobla

437
0
SHARE

NewsHub“Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy” – napisał, argumentując, że pod nazwą Orkiestry, w blisko 1 700 miejscach na całym świecie funkcjonowały Sztaby, a w nich rzesze ludzi, którzy nie szczędzili sił, aby wspólnie tworzyć Finał – bawić się, bawić innych, prowadzić licytacje, grać, śpiewać, przytulać, co na moment stworzyło z naszego kraju istny brazylijski karnawał” – czytamy we wpisie Owsiaka. “Za samo to całkiem by się wszystkim należała” – dodał.
Napisał również, że propozycja nagrody dla niego, to “kłopot za kłopotem”. “Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna” – napisał, wspominając, że spożywa alkohol, słucha “szatańskiej muzyki” i organizuje błotne kąpiele na Przystanku Woodstock, więc kompletnie się do tego Nobla nie nadaje. “Jest jeszcze tysiąc innych powodów, dla których grupa niezadowolonych ze złości mogłaby pójść nad Wisłę i do niej wskoczyć” – napisał.
Jak dodał, to wszystko kompletnie wyklucza go z działań, “jakich podjęła się pani Posłanka”. “Jedyna korzyść to taka, że dosyć ‘chłodni Nobliści’ dowiedzą się o całej tej letniej zadymie z udziałem Narodu rycerzy, Husarów, Indian znad Wisły, którzy potrafią tak niesamowicie podjąć się wyzwania, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” – dodał.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0