Домой Polish — mix "Pani Posłanka zahulała"! Owsiak proponuje innego kandydata do Nobla

"Pani Posłanka zahulała"! Owsiak proponuje innego kandydata do Nobla

280
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

NewsHub«Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy» — napisał, argumentując, że pod nazwą Orkiestry, w blisko 1 700 miejscach na całym świecie funkcjonowały Sztaby, a w nich rzesze ludzi, którzy nie szczędzili sił, aby wspólnie tworzyć Finał — bawić się, bawić innych, prowadzić licytacje, grać, śpiewać, przytulać, co na moment stworzyło z naszego kraju istny brazylijski karnawał» — czytamy we wpisie Owsiaka. «Za samo to całkiem by się wszystkim należała» — dodał.
Napisał również, że propozycja nagrody dla niego, to «kłopot za kłopotem». «Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna» — napisał, wspominając, że spożywa alkohol, słucha «szatańskiej muzyki» i organizuje błotne kąpiele na Przystanku Woodstock, więc kompletnie się do tego Nobla nie nadaje. «Jest jeszcze tysiąc innych powodów, dla których grupa niezadowolonych ze złości mogłaby pójść nad Wisłę i do niej wskoczyć» — napisał.
Jak dodał, to wszystko kompletnie wyklucza go z działań, «jakich podjęła się pani Posłanka». «Jedyna korzyść to taka, że dosyć ‘chłodni Nobliści’ dowiedzą się o całej tej letniej zadymie z udziałem Narodu rycerzy, Husarów, Indian znad Wisły, którzy potrafią tak niesamowicie podjąć się wyzwania, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy» — dodał.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0