Home Polish Polish — mix Prezydent: Polskę i Izrael łączą bardzo dobre stosunki

Prezydent: Polskę i Izrael łączą bardzo dobre stosunki

348
0
SHARE

NewsHubAndrzej Duda: nie może być zgody na nienawiść i antysemityzm Prezydent wziął udział w spotkaniu na temat relacji polsko-izraelskich oraz bezpieczeństwa międzynarodowego, zorganizowanym przez Israel Council on Foreign Relations i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
– Polskę i Izrael łączą bardzo dobre stosunki, a nasze narody ponad tysiącletnie dzieje wzajemnych relacji. Podejmowana w gronie eksperckim refleksja nad perspektywami współdziałania w przestrzeni międzynarodowej wydaje się więc nie tylko potrzebna, ale nawet niezbędna, tym bardziej, że ciągu kilku ostatnich lat historia przyspieszyła – powiedział prezydent Andrzej Duda. – Pojawiły się nowe wyzwania i zagrożenia, na które powinniśmy wspólnie szukać odpowiedzi – podkreślił.
#wieszwiecej | Polub nas
– Otwierając dzisiejsze seminarium chcę przedstawić kierunki działania prowadzonej przeze mnie polityki zagranicznej. Jestem głęboko przekonany, że budowa trwałych i dojrzałych relacji pomiędzy narodami powinna się opierać nie tyle na doraźnych interesach, ile na wspólnie wyznawanych zasadach i wartościach – mówił.
„Pokój na Bliskim Wschodzie bez narzucania rozwiązań z zewnątrz”
Weiss o wizycie prezydenta w Izraelu: stosunki między Polakami i Żydami nie są zwyczajne Obrona porządku opartego na prawie
– Priorytety prowadzonej przeze mnie polityki ogniskują się wokół dwóch uniwersalnych pojęć – pojęcia bezpieczeństwa oraz pojęcia wspólnoty – podkreślił prezydent.
Jak dodał Andrzej Duda, „w świecie uwikłanym w konflikt, zmagającym się z coraz bardziej brutalnymi aktami terroryzmu, poczucie bezpieczeństwa oraz przynależności do wspólnoty to podstawowe pragnienie naszych społeczeństw”.
– Najlepszą gwarancją światowego pokoju i bezpieczeństwa jest solidarna, prowadzona z konsekwencją i determinacją obrona porządku opartego na prawie międzynarodowym. Kluczowym tego elementem jest znaczące wzmocnienie potencjału odstraszania i obrony wszędzie tam, gdzie działają czynniki stanowiące realne zagrożenie dla stabilności i pokoju – zaznaczył prezydent.
Para prezydencka rozpoczęła wizytę w Izraelu i Palestynie

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0