Home Polish Polish — mix Szef UEFA nie widzi powodów, by zabrać Rosji MŚ 2018

Szef UEFA nie widzi powodów, by zabrać Rosji MŚ 2018

342
0
SHARE

NewsHubCieniem na organizacji mundialu kładzie się przede wszystkim problem dopingu w Rosji. Z opublikowanego w grudniu na zlecenie Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) raportu przygotowanego przez Kanadyjczyka Richarda McLarena wynika, że w aferę dopingową w tym kraju zamieszanych było łącznie ponad 1000 sportowców, rywalizujących w 30 dyscyplinach, w tym w piłce nożnej.
Ceferin przekonuje, że problem stosowania niedozwolonych substancji na tak duża skale nie dotyczy jednak rosyjskich piłkarzy .
“W wypadku futbolu wszystkie testy są przeprowadzana przez oficerów UEFA. Pobrane przez nich próbki są następnie badane w akredytowanych przez WADA laboratoriach w Europie. Nasze analizy nie wskazują na to, aby sytuacja w Rosji była w jakiś sposób wyjątkowa” – wyjaśnił Słoweniec.
Szef UEFA odniósł się również do kwestii powiększenia przez FIFA liczby krajów uczestniczących w mundialu w 2026 roku z 32 do 46.
“Zdecydowaliśmy się wesprzeć tę decyzję. Jesteśmy zadowoleni, zwłaszcza z tego, ze długość trwania mistrzostw nie ulegnie zmianie, co było głównym postulatem wielu klubów” – podkreślił Słoweniec, zaznaczając, że będzie starał się wywalczyć dla krajów ze Starego Kontynentu jak najwięcej miejsc na zreformowanym turnieju.
“Najlepsza piłka nożna na świecie jest przecież w Europie” – dodał.
Mistrzostwa świata w Rosji planowane są na 2018 rok w terminie 14 czerwca – 15 lipca. W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje narodowe. Łącznie na mundialu zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach.

Similarity rank: 0
Sentiment rank: -0.4