Home Polish Polish — mix Szydło nawiązuje do słów Kaczyńskiego: Tabory się podciągnęły. Nie ma potrzeby zmian...

Szydło nawiązuje do słów Kaczyńskiego: Tabory się podciągnęły. Nie ma potrzeby zmian w rządzie

215
0
SHARE

NewsHubPremier w piątek w wywiadzie dla portalu Onet podkreśliła, że trwający przegląd resortów ma na celu przyjęcie planu na kolejne 12 miesięcy. – 2016 rok był dobrym rokiem. Dużo zrobiliśmy, dużo planów z kampanii wyborczej jest zrealizowanych, albo jest w trakcie realizacji. Teraz są nowe wyzwania, zmienia się sytuacja, zmienia się otoczenie, pojawiają się nowe koncepcje i pomysły to wszystko trzeba omówić i podsumować – zaznaczyła.
Szydło uznała, że teraz nie jest moment na personalne rozmowy . – Teraz jest moment na rozmowę o programach – dodała. – Uważam, że w tej chwili w rządzie nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian personalnych – mówiła premier.
– Tabory się podciągnęły – oceniła nawiązując do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
Lider PiS w lipcu 2016 r. uznał, że “trochę się kolumna rozciągnęła i trzeba tabory podciągnąć”; mówił m.in. o szefie resortu zdrowia Konstantym Radziwille, ministrze spraw zagranicznych Witoldzie Waszczykowskim i wicepremierze Mateuszu Morawieckim.
Jak podkreśliła premier, minister Radziwiłł podczas czwartkowej rozmowy w ramach przeglądu resortów “przyniósł wersję roboczą ustawy” dotyczącej likwidacji NFZ. W jej ocenie Radziwiłł “pokazał, że ten czas wykorzystał na przygotowanie reformy służby zdrowia”. – Inną kwestią jest jak ta reforma zostanie przeprowadzona, wdrożona, jakie będą jej efekty. Za to bierze odpowiedzialność minister Radziwiłł – zaznaczyła szefowa rządu.
Jej zdaniem jest też “dużo zmian pozytywnych w polityce zagranicznej”.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 2.3