Home Polish Polish — mix Tak zapowiadają się rządy Donalda Trumpa. Koncert przed zaprzysiężeniem to była organizacyjna...

Tak zapowiadają się rządy Donalda Trumpa. Koncert przed zaprzysiężeniem to była organizacyjna katastrofa

397
0
SHARE

NewsHubeśli administracja Donalda Trumpa nie jest w stanie sprawnie zorganizować imprezy poprzedzającej jego dzisiejsze zaprzysiężenie na prezydenta, to jak będzie wyglądało zarządzanie całym krajem? Amerykańskie media nie pozostawiają suchej nitki na organizatorach koncertu na cześć Donalda Trumpa .
“Nie przebiegał właściwie, nie odzwierciedlał naszych interesów i smaku, nie kupiłbyś na niego biletu” – rozpisują się amerykańskie tabloidy.
Gwiazdami koncertu byli tacy artyści jak Toby Keith, Lee Greenwood, The Piano Guys i 3 Doors Down. Dla porównania, podczas analogicznej imprezy organizowanej przez zaplecze , wystąpili między innymi Stevie Wonder, Usher, James Taylor, , U2, Bruce Springsteen i wielu innych. Ubogi line-up podczas koncertu Trumpa jest o tyle zaskakujący, że prezydent-elekt podczas kampanii starał się przekonać wszystkich o posiadaniu cudownej mocy do załatwiania różnych spraw. Cóż, dogadać się ze Springsteenem mu się nie udało.
Nic dziwnego, że na koncert Trumpa przyszło znacznie mniej osób niż na imprezę Obamy. Zdecydowało się na to zaledwie 10 tysięcy Amerykanów. Dla porównania z zaproszenia ustępującego prezydenta skorzystało… 400 tysięcy osób. Jakby tego było mało, na widowni i przed telewizorami była niejednokrotnie wystawiana na próbę, i to nie tylko za sprawą notorycznie opóźniających się występów kolejnych wykonawców. Prowadzący galę Jon Voight wydawał się nie bardzo wiedzieć, gdzie się znajduje. Dało się to słyszeć w jego bardziej pytających niż stwierdzających zapowiedziach: “Le… Greenwood?”, “DJ… Ravidrums? Mam nadzieję, że nie przekręciłem jego imienia”.
Dziś czeka nas jeszcze jedna, ważniejsza impreza z udziałem. Po południu polskiego czasu miliarder zostanie zaprzysiężony jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Similarity rank: 3.4
Sentiment rank: 0