Home Polish Polish — mix To on wjechał w ludzi w Nowym Orleanie. Policja ujawniła zdjęcie aresztanta

To on wjechał w ludzi w Nowym Orleanie. Policja ujawniła zdjęcie aresztanta

206
0
SHARE

Departament policji z Nowego Orleanu ujawnił zdjęcie 25-letniego Neilsona Rizzuto, który w sobotę wjechał w tłum w największym mieście Luizjany (USA). 28 osób, które uczestniczyły w paradzie, zostało rannych. Policja ustaliła, ze poziom alkoholu we krwi sprawcy wypadku był trzy razy wyższy niż dopuszczalny w tym stanie limit.
Rizzuto jechał pijany swoim pickupem. Otwartą dla ruchu ulicą poruszał się wzdłuz trasy parady Krewe of Endymion, największej i najpopularniejszej imprezy kończącej karnawał w Nowym Orleanie. Kierowca staranował trzy pojazdy, w tym śmieciarkę, po czym skręcił i wjechał w tłum przyglądający się paradzie.
Kobieta, która była świadkiem incydentu, 21-letnia Kourtney McKinnis, powiedziała dziennikarzom, że kierowca sprawiał wrażenie, jakby nie był świadomy tego, co zrobił.
– Wydawało się, że nie wie, gdzie jest – relacjonowała.
Do szpitala trafiło 21 osób, a siedem odmówiło hospitalizacji. Wśród rannych są dzieci w wieku 3 i 4 lat. Najstarsi ranni mają ok. 40 lat. Obrażenia odniosła m.in. policjantka.
Miejscowa policja wykluczyła związek incydentu z terroryzmem i od początku prowadziła postępowanie w kierunku spowodowania wypadku pod wpływem środków odurzających: alkoholu lub narkotyków.
polsatnews.pl, PAP

Similarity rank: 5.5
Sentiment rank: -1.4