Home Polish Polish — mix IMGW wydał ostrzeżenia. Uwaga na burze z gradem w czterech województwach

IMGW wydał ostrzeżenia. Uwaga na burze z gradem w czterech województwach

179
0
SHARE

Lubelskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie, Małopolskie – w tych województwach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje wystąpienie burz z gradem. Instytut wydał dla nich we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia. – Poczytaj o najważniejszych wydarzeniach z kraju. Poznaj opinie i komentarze. Weź udział w dyskusji.
Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.
IMGW wydał we wtorek ostrzeżenia (o godz. 18.39) drugiego stopnia przed burzami z gradem dla całego woj. podkarpackiego oraz dla części województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, jak bezpiecznie przetrwać burze. Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

Continue reading...