Home Polish Polish — mix Ziobro o SKOK Wołomin. "Dwie opowieści" o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego

Ziobro o SKOK Wołomin. "Dwie opowieści" o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego

232
0
SHARE

Ziobro o SKOK Wołomin. “Dwie opowieści” o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego – Ze SKOK-u Wołomin “pod nosem KNF” od października 2013 r. do października 2014 r. wyprowadzono 1,5 mld zł – poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na
Ze SKOK-u Wołomin “pod nosem KNF” od października 2013 r. do października 2014 r. wyprowadzono 1,5 mld zł – poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na tak bezkarne i zuchwałe działanie przestępców? – pytał. Minister dodał, że w sprawie SKOK Wołomin został przesłuchany senator PiS Grzegorz Bierecki.
Zdjęcie
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / Tomasz Gzell / PAP
Ziobro mówił w czwartek w Sejmie, odpowiadając na pytanie posłów PO, że od października 2013 r. do października 2014 r. “grupa przestępcza”, która kierowała SKOK Wołomin łącznie wyprowadziła 1,5 mld zł. Jak podkreślił, działo się to “pod nosem KNF”. Wskazał, że to, co mówią w swoich zeznaniach pracownicy KNF, jest “przykładem uderzających malwersacji, wyprowadzenia na ogromną skalę, niebotyczną skalę pieniędzy przez grupę przestępczą, która wówczas kierowała SKOK-iem Wołomin”. Stwierdził, że mimo posiadanych przez KNF informacji, sprawie nie nadano priorytetu. Wyliczał, że m.in. od stycznia do marca ze SKOK Wołomin wyprowadzono 202 mln zł, w marcu – 56 mln zł, a w kwietniu – 53 mln 200 tys. zł.
Ziobro podkreślił również, że Generalny Inspektor Informacji Finansowej “odkrywa (wówczas – PAP) ogromną procedurę prania brudnych pieniędzy” i “informuje o tym kilkakrotnie” KNF. “KNF na podstawie tego zawiadomienia kieruje zawiadomienie do prokuratury i dalej nic” – powiedział prokurator generalny.
“Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na tak bezkarne i zuchwałe działanie przestępców? Gdzie była policja? Gdzie było ABW? Gdzie były wasze służby? Czy przypadkiem nie rządziła wtedy Platforma Obywatelska? Czy zadaniem ustawowym tych organów – które żeście nadzorowali – nie jest zapobiegać przestępstwom, nie jest uderzać w zorganizowane grupy przestępcze?” – pytał posłów PO prokurator generalny.

Continue reading...