Home Polish — mix Ziobro o SKOK Wołomin. "Dwie opowieści" o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego

Ziobro o SKOK Wołomin. "Dwie opowieści" o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego

231
0
SHARE

Ziobro o SKOK Wołomin. « Dwie opowieści » o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego – Ze SKOK-u Wołomin « pod nosem KNF » od października 2013 r. do października 2014 r. wyprowadzono 1,5 mld zł – poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na
Ze SKOK-u Wołomin « pod nosem KNF » od października 2013 r. do października 2014 r. wyprowadzono 1,5 mld zł – poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na tak bezkarne i zuchwałe działanie przestępców? – pytał. Minister dodał, że w sprawie SKOK Wołomin został przesłuchany senator PiS Grzegorz Bierecki.
Zdjęcie
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / Tomasz Gzell / PAP
Ziobro mówił w czwartek w Sejmie, odpowiadając na pytanie posłów PO, że od października 2013 r. do października 2014 r. « grupa przestępcza », która kierowała SKOK Wołomin łącznie wyprowadziła 1,5 mld zł. Jak podkreślił, działo się to « pod nosem KNF ». Wskazał, że to, co mówią w swoich zeznaniach pracownicy KNF, jest « przykładem uderzających malwersacji, wyprowadzenia na ogromną skalę, niebotyczną skalę pieniędzy przez grupę przestępczą, która wówczas kierowała SKOK-iem Wołomin ». Stwierdził, że mimo posiadanych przez KNF informacji, sprawie nie nadano priorytetu. Wyliczał, że m.in. od stycznia do marca ze SKOK Wołomin wyprowadzono 202 mln zł, w marcu – 56 mln zł, a w kwietniu – 53 mln 200 tys. zł.
Ziobro podkreślił również, że Generalny Inspektor Informacji Finansowej « odkrywa (wówczas – PAP) ogromną procedurę prania brudnych pieniędzy » i « informuje o tym kilkakrotnie » KNF. « KNF na podstawie tego zawiadomienia kieruje zawiadomienie do prokuratury i dalej nic » – powiedział prokurator generalny.
« Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na tak bezkarne i zuchwałe działanie przestępców? Gdzie była policja? Gdzie było ABW? Gdzie były wasze służby? Czy przypadkiem nie rządziła wtedy Platforma Obywatelska? Czy zadaniem ustawowym tych organów – które żeście nadzorowali – nie jest zapobiegać przestępstwom, nie jest uderzać w zorganizowane grupy przestępcze? » – pytał posłów PO prokurator generalny.

Continue reading...