Start Polish — mix Legia poprawiła sobie humor. A Pazdan znów wyleciał z boiska

Legia poprawiła sobie humor. A Pazdan znów wyleciał z boiska

179
0
TEILEN

Legia pokonała w Warszawie Zagłębie Lubin 2: 1 na zakończenie siódmej kolejki ekstraklasy. Mistrzowie Polski pocieszyli się po blamażu w europejskich puchara…
Gospodarze przystępowali do meczu z Miedziowymi po kompromitacji, jaką było odpadnięcie z europejskich pucharów po dwumeczu z Sheriffem Tyraspol. Piłkarze Jacka Magiery nie potrafili strzelić w Mołdawii gola (u siebie zremisowali 1: 1) i swój występ na arenie międzynarodowej zakończyli już na IV rundzie eliminacji Ligi Europy. W niedzielę chcieli zmazać plamę. Zadania nie mieli łatwego, bo Zagłębie było jak dotąd jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Legia wygrała, ale styl jej gry wciąż pozostawia wiele do życzenia. Legię w pierwszej połowie stać było tylko na jedną niezłą akcję. Przeprowadził ją Brazylijczyk Hildeberto, ale jego uderzenie sparował Martin Polasek. Mistrzowie grali zachowawczo, ale na początku drugiej części ta taktyka okazała się skuteczna. W kontrataku prawą stroną popędził Michał Kucharczyk, który idealnie dograł do Armando Sadiku. Albańczyk w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Prowadzenie dobrze na warszawian podziałało, bo po kilku minutach dorzucili kolejne trafienie. Znów w środku pola było mnóstwo miejsca i znów można było przeprowadzić szybki atak. Tym razem zakończył się on dość szczęśliwie, bo po strzale Sebastiana Szymańskiego piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. W ostatnich minutach Legia musiała radzić sobie w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę – podobnie jak w rewanżu z Sheriffem – obejrzał Michał Pazdan. Reprezentant Polski otrzymał dwa żółte kartoniki. I było nerwowo, bo w doliczonym czasie gry ręką w polu karnym zagrał Broź. Początkowo sędzia tego nie widział, ale wspomógł się powtórką wideo Var i podyktował rzut karny. Z 11 metrów nie pomylił się Filip Starzyński, ale dla Zagłębia było to tylko trafienie honorowe. Po siedmiu ligowych kolejkach liderem jest Lech Poznań z 14 punktami. Zagłębie z takim samym dorobkiem jest drugie, a Legia ma oczko mniej i zamyka podium.: Sadiku (57) , Szymański (63) – Starzyński (90+3) : Górnik – Wisła Płock 4: 0 Śląsk – Cracovia 2: 1: Korona – Termalica 2: 1 Jagiellonia – Piast 0: 1 Wisła Kraków – Lechia 1: Lech – Arka 3: 0 Sandecja – Pogoń 2: 1 pqv/pm