Start Polish — mix Patryk Dudek wicemistrzem świata na żużlu! Mistrzem Australijczyk Jason Doyle

Patryk Dudek wicemistrzem świata na żużlu! Mistrzem Australijczyk Jason Doyle

328
0
TEILEN

Patryk Dudek został wicemistrzem świata w jeździe na żużlu. Srebrny medal zapewnił sobie w trzeciej serii ostatnich zawodów sezonu Grand Prix w Melbourne. Mistrzem świata został natomiast Australijczyk Jason Doyle. O brąz walczy Maciej Janowski. – Poznaj z nami świat sportów motorowych – Formuły 1, żużlu i innych. Kubicuj z nami. Wyścigi formuły 1. Kubica, bolid, wyniki wyścigów.
Dudek tym samym został najlepszym debiutantem w historii cyklu GP. 25-letni zawodnik Falubazu Zielona Góra srebrny medal zapewnił sobie zwycięstwem w 11. wyścigu sobotnich zawodów. W dwóch poprzednich biegach był pierwszy i drugi.
Przed zawodami w Melbourne 13 punktów tracił do Dudka trzeci w klasyfikacji generalnej Tai Woffinden. Właśnie przede wszystkim z Brytyjczykiem o brązowy medal walczy Janowski.