Start Polish — mix Wielkie zwycięstwo Moioli w snowcrossie. Wyprzedziła rywalki w ostatniej chwili!

327
0
TEILEN

Wielkie zwycięstwo Moioli w snowcrossie. Wyprzedziła rywalki w ostatniej chwili! – RMF24.pl – Włoska snowboardzistka Michela Moioli zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w konkurencji snowcross. Drugie miejsce zajęła 16-letnia Francuzka
To drugi złoty medal Włochów w Korei Południowej. Wcześniej najszybsza na 500 m w short tracku była Arianna Fontana. Jedyna Polka w stawce Zuzanna Smykała odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 20. miejscu. Moioli jest liderką Pucharu Świata, ale poważną kandydatką do złotego medalu była także Samkova, chorąży reprezentacji Czech podczas ceremonii otwarcia. Mistrzyni olimpijska z Soczi nie najlepiej rozpoczęła finałowy wyścig. Jeszcze kilkadziesiąt metrów przed metą jechała na ostatniej pozycji, by w ostatniej chwili wyprzedzić trzy rywalki. Jedną z nich była pięciokrotna mistrzyni świata Amerykanka Lindsey Jacobellis, która w igrzyskach startowała po raz czwarty, ale nie doczekała się złota. Jedyny medal – srebrny – wywalczyła w Turynie w 2006 roku.( (ph)