Start Polish — mix Legia Warszawa z Pucharem Polski. Wygrana po emcjonującej końcówce

Legia Warszawa z Pucharem Polski. Wygrana po emcjonującej końcówce

287
0
TEILEN

Zwycięzca finałowego meczu otrzyma milion złotych, pokonany – 200 tys.
Piłkarze Legii Warszawa po raz 19. w historii wywalczyli Puchar Polski. W finale na PGE Narodowym pokonali broniącą trofeum Arkę Gdynia 2:1. Legia już od dawna jest zdecydowanym rekordzistą pod względem zwycięstw w finale Pucharu Polski.
Kibice Legii Warszawa przygotowali specjalną oprawę meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. W związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania…
Arka triumfowała dwukrotnie – m.in. w zeszłym roku, gdy niespodziewanie pokonała Lecha Poznań po dogrywce 2:1. W finale PP oba zespoły zmierzyły się jednak po raz pierwszy.
Legioniści zagrali bez kontuzjowanego Krzysztofa Mączyńskiego, natomiast w ekipie Arki zabrakło m.in. dynamicznego Gruzina Luki Zarandii, strzelca jednej z bramek w zeszłorocznym finale.
Faworytem był zespół ze stolicy, który prowadzi w tabeli ekstraklasy. Legioniści przed finałem wygrali trzy ostatnie mecze, w tym dwa w lidze. Tymczasem gdynianie przegrali aż pięć z sześciu poprzednich spotkań, z czego cztery z rzędu w ekstraklasie.
– Takie serie mają znaczenie psychologiczne. Będzie nam łatwiej wejść w mecz – mówił dzień przed finałem chorwacki szkoleniowiec Legii Dean Klafuric.
Miał specyficzny styl bycia, ubierał się w klubowe bluzy z kapturem i bratał z kibicami. Za jego rządów Legia Warszawa seryjnie zdobywała tytuły…
W przerwie trener Arki Leszek Ojrzyński dokonał dwóch zmian, na boisku pojawili się Grzegorz Piesio i jeden z bohaterów poprzedniego finału Rafał Siemaszko (strzelił wówczas gola).
Na początku drugiej połowy sędzia Piotr Lasyk był zmuszony do przerwania meczu. W sektorze kibiców Legii znów odpalono race i całe stadion został zadymiony. Czerwona kartka Mecz wznowiono po kilku minutach, ale w końcówce spotkania znów użyto środków pirotechnicznych, tym razem… wystrzeliwanych z sektora Arki.
Od 71. minuty sytuacja gdyńskiego zespołu stała się jeszcze trudniejsza. Czerwoną kartką za brutalny faul został ukarany Piesio. Przy tej sytuacji arbiter skorzystał z pomocy VAR.
Osłabieni piłkarze Arki w 83. minucie mogli przegrywać wyżej. Bliski zdobycia gola był Sebastian Szymański, ale po strzale utalentowanego pomocnika piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
W końcówce doliczonego czasu gry Arka przycisnęła, czego efektem był gol Dawida Sołdeckiego. Chwilę później sędzia zakończył mecz i po raz 19. w historii Legia sięgnęła po Puchar Polski.
Zwycięzca w finale otrzyma milion złotych, a pokonany – 200 tysięcy. Do tego dochodzą jeszcze premie za przejście poprzednich rund.