Start Polish — mix Nadciągają burze z gradem. Ostrzeżenie dla 7 województw

Nadciągają burze z gradem. Ostrzeżenie dla 7 województw

199
0
TEILEN

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikaty ostrzegawcze I stopnia. Burze z gradem mogą wystąpić w środę po południu w 7 województwach na południu kraju. O pierwszych wyładowaniach atmosferycznych poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – pojawiły się przed południem na Opolszczyźnie.
Przyczyną nadchodzącego załamanie pogody jest niż, który przybędzie do Polski znad Alp. Niesie on ze sobą ciepłe, wilgotne powietrze, a także opady i wyładowania atmosferyczne.
Burz należy spodziewać się w środę po południu. Będą wiązały się z silnym wiatrem, obfitymi opadami deszczu, a w niektórych miejscach także gradu. Pierwsze wyładowania atmosferyczne pojawiły się już przed południem na Opolszczyźnie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla 7 następujących województw: dolnośląskiego, śląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego.
Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że może dojść do „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. Pogoda może utrudniać ruch na drodze oraz przebieg imprez plenerowych. Zaleca się ostrożność oraz śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Continue reading...