Start Polish — mix Sensacja w meczu Maroko – Hiszpania. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne!

Sensacja w meczu Maroko – Hiszpania. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne!

105
0
TEILEN

W siódmym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze Maroko mierzyło się z Hiszpanią. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 0:0 i piłkarze musieli.
Reprezentacja Maroka jest jedną z największych rewelacji trwającego mundialu. Ekipa prowadzona przez Hoalida Regraguiego zajęła pierwsze miejsce w grupie F, wyprzedzając Chorwację, z którą zremisowali, a także pokonując Belgów i Kanadyjczyków. Hiszpania awansowała ze swojej grupy z drugiego miejsca, sensacyjnie ulegając w ostatniej kolejce Japonii 1:2. Niemniej ekipa Luisa Enrique chce sięgnąć po mistrzostwo świata, co pokazali piękną grą w meczach z Niemcami (1:1) i Kostaryką (7:0).
Skład reprezentacji Maroko (1-4-1-2-3): Bounou – Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui – Amrabat, Ounahi, Amallah – Ziyech, En Neysri, Boufal. Trener: Hoalid Regragui.
Skład reprezentacji Hiszpanii (1-4-1-2-3): Simon – Llorente, Rodri, Laporte, Alba – Busquets, Gavi, Pedri – Torres, Asensio, Olmo. Trener: Luis Enrique.
Sędzią głównym spotkania był Argentyńczyk Fernando Rappallini.
Początek meczu należał do reprezentacji Hiszpanii, która zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce. Marokańczycy kilkukrotnie próbowali wyprowadzać ataki bokami boiska, jednak żaden z nich nie zakończył się strzałem na bramkę. Pomiędzy 10. a 20. minutą sędzia trzy razy musiał użyć gwizdka.
Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w 12. minucie, kiedy to Achraf Hakimi z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką. Kolejne chwile meczu nie porywały. Oba zespoły starały się stwarzać zagrożenia pod bramką rywali, jednak bramkarze nie mieli wielu okazji do napocenia się.
W 26. minucie Marco Asensio otrzymał bardzo dobre podanie w pole karne i uderzył w boczną siatkę. Po tej akcji La Furia Roja poczuła krew i nieco odważniej zaatakowali bramkę Bounou. Podpopieczni Hoalida Regaraguiego nie została obojętna i już w 33.