Start Polish — mix Letnia GP w skokach: Murańka ósmy w drugim konkursie w Courchevel, wygrana...

Letnia GP w skokach: Murańka ósmy w drugim konkursie w Courchevel, wygrana Zografskiego

112
0
TEILEN

Letnia GP w skokach: Murańka ósmy w drugim konkursie w Courchevel, wygrana Zografskiego – RMF24.pl – Klemens Murańka zajął ósme miejsce i był najlepszy z Polaków w drugich w sezonie zawodach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich we francuskim
zajął zwycięzca sobotniego konkursu, który inaugurował sezon LGP Szwajcar, a trzeci był Austriak , który na tej samej pozycji uplasował się w sobotę.  był ósmy już po pierwszej serii, w której osiągnął 126,5 m. W drugiej skoczył 124 m i utrzymał lokatę w czołowej „10“. Na 11. pozycji został sklasyfikowany . Polak po pierwszej serii, w której wylądował na 120 m był 10., w drugiej próbie osiągnął podobnie jak Murańka 124 m, ale to dało mu spadek na jedną lokatę.W serii finałowej, do której awansowała cała piątka biało-czerwonych, nieźle zaprezentował się . Po słabiutkiej próbie w pierwszej serii, gdy wylądował na 109,5 m i był 29., w drugiej miał 122,5 m i dzięki temu awansował o dziesięć pozycji na 19.