Start Polish — mix Tour de France. Rodriguez wygrał 14. etap, Vingegaard liderem

Tour de France. Rodriguez wygrał 14. etap, Vingegaard liderem

128
0
TEILEN

Tour de France. Rodriguez wygrał 14. etap, Vingegaard liderem – RMF24.pl – Hiszpan Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) po ataku na zjeździe z ostatniej górskiej premii wygrał samotnie 14. etap wyścigu Tour de France z metą w Morzine. Tuż za nim linię mety
Decydujący dla losów etapu był blisko skąd do mety było już tylko 12 km. Bardzo mocne tempo, a później przez kolegów Vingegaarda wytrzymali tylko najmocniejsi. Wicelider Pogacar próbował odjechać samotnie Duńczykowi, ale ten Prowadzącą dwójkę faworytów walczących ze sobą dogonił na szczycie Rodriguez, który Pięć sekund po nim walkę o drugie miejsce stoczyli faworyci wyścigu – Pogacar był szybszy od Vingegarda, ale ale awansował do czołowej „20“ klasyfikacji.