Zaproszenie prezydenta Karola NAwrockiego do Rady Pokoju przez prezydenta USA Donalda Trumpa wywołało wściekłość premiera Donalda Tuska. „Przystąpienie Polski …
Zaproszenie prezydenta Karola Nawrockiego do Rady Pokoju przez prezydenta USA Donalda Trumpa wywołało wściekłość premiera Donalda Tuska. „Przystąpienie Polski do organizacji międzynarodowej wymaga zgody Rady Ministrów i ratyfikacji przez Sejm; rząd będzie kierować się wyłącznie interesem państwa polskiego i nikomu nie damy się rozegrać” – napisał na platformie X.
CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Nawrocki dostał zaproszenie od Donalda Trumpa do Rady Pokoju. Chodzi o tymczasowe zarządzanie Strefą Gazy
Premier Tusk opublikował wpis w serwisie X. Stwierdził w nim, że przystąpienie Polski do organizacji międzynarodowej wymaga zgody Rady Ministrów i ratyfikacji przez Sejm.
Rząd kierować się będzie wyłącznie interesem i bezpieczeństwem państwa polskiego
zapowiedział.
I nikomu nie damy się rozegrać
— dodał szef polskiego rządu.
Wpis Tuska jest mocno komentowany w mediach społecznościowych.
A czym się kierowaliście totalnie „olewając” budowanie większości blokującej przy Mercosur? Niemieckie gazety piszą, że ten deal to błogosławieństwo dla Niemiec. A co dla Polski? Mercosur = walkower Tuska!
— wskazał Bogdan Rzońca, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Panie Premierze, rozgrywają Pana na każdym kroku: umowa UE z Mercosurem (podpisana!), pakt migracyjny (Polska wyłączona zaledwie na 1 ROK z przymusowej relokacji), ETS-2 (wejdzie w życie w 2028 r.!) Mam wymieniać dalej?!
— pytała Anna Zalewska, europosłanka PiS.
Tusk w Brukseli znany jest z opowieści, że „nikt go nie ogra”. Ciekawe, czy w Stanach też to wiedzą. Panie premierze, odwagi! Jedź pan do Waszyngtonu i pokaż, że naprawdę „nikomu się pan nie da”. Wróci pan szybciej niż Niemcy z Grenlandii
— zauważył Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Obrony Granic.
Start
Polish — mix Trump zaprosił Nawrockiego do Rady Pokoju. Tusk znów buńczucznie próbuje zaznaczać swoją...