Home Polish — mix Szef TAI odpowiada na oświadczenie Rady Etyki Mediów: Ma charakter stanowiska politycznego,...

Szef TAI odpowiada na oświadczenie Rady Etyki Mediów: Ma charakter stanowiska politycznego, a nie rzeczowej opinii

4
0
SHARE

« W stanowisku Rady Etyki Mediów brakuje konkretnych przykładów naruszeń zasad, o których wspomina w wydanym oświadczeniu ».
W stanowisku Rady Etyki Mediów brakuje konkretnych przykładów naruszeń zasad, o których wspomina w wydanym oświadczeniu; ma ono charakter stanowiska politycznego, a nie rzeczowej i merytorycznej opinii – ocenił szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski
REM, po analizie kilkunastu materiałów TVP z 2018 r. orzekła, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony. Rada Etyki Mediów w wystosowanym w poniedziałek oświadczeniu stwierdziła, że autorzy tych publikacji złamali 5 z 7 zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: REM po analizie materiałów TVP z 2018 roku: „Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony”
Do oświadczenia REM odniósł się w poniedziałek na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.
W stanowisku Rady Etyki Mediów brakuje konkretnych przykładów naruszeń zasad, o których wspomina w wydanym oświadczeniu. Ma ono charakter stanowiska politycznego, a nie rzeczowej i merytorycznej opinii. Rada w przeszłości wydawała opinie nacechowane ideologiczne, a nie merytoryczne
— podkreślił.
Oświadczenie REM ws. kilkunastu publikacji TVP poświęconych Pawłowi Adamowiczowi jest odpowiedzią na apel, jaki 26 stycznia br. skierowali m.in. do Rady prezydenci Warszawy, Poznania, Sopotu, Gliwic i Gdańska.
Przewodniczący Rady Etyki Mediów (REM) Ryszard Bańkowicz przypomniał w swoim stanowisku, że prezydenci pięciu miast prosili o wyjaśnienie „wszystkich okoliczności mogących mieć związek ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza”, w tym „zbadanie, czy działania podejmowane wobec Pawła Adamowicza przez spółkę Telewizja Polska SA oraz inne jednostki publicznej radiofonii i telewizji, jak również zatrudnionych w nim dziennikarzy, od dnia 1 stycznia 2016 roku do dnia zamachu na jego życie, mieściły się w granicach uczciwości, rzetelności oraz staranności, wymaganych i określonych w zasadach etyki zawodowej dziennikarza”.

Continue reading...