Home Polish — mix US Open – Świątek awansowała do półfinału

US Open – Świątek awansowała do półfinału

142
0

Iga Świątek awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju US Open. Rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka wygrała z Amerykanką Jessicą Pegulą (nr.
21-letnia raszynianka z siedem lat starszą Amerykanką grała wcześniej trzy razy. Uległa jej w 2019 roku w Waszyngtonie, ale w obecnym sezonie pokonała ją trzeci raz – także w półfinale Indian Wells oraz ćwierćfinale French Open.Świątek po raz pierwszy od blisko czterech miesięcy stanęła naprzeciw zawodniczki z czołowej dziesiątki rankingu. W pierwszym secie podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego znalazła się w małych opałach, ale wyszła z nich w świetnym stylu.W piątym gemie Pegula przełamała Świątek na 3:2, następnie przy swoim podaniu prowadziła 30:0. Od tego momentu zaczął się jednak koncert Polki. Odrobiła przełamanie i do końca seta oddała rywalce tylko dwa punkty.Dziwny przebieg miała druga partia, którą można nazwać festiwalem przełamań. Aż 10 z 12 gemów kończyło się porażką zawodniczki serwującej. Świątek dwa razy serwowała na zwycięstwo w meczu, ale ostatecznie o jego losach zadecydował tie-break.