Home Polish — mix Wpadka i wielki pech Juventusu, Szczęsny nie miał szans. Sevilla znów zachwyca...

Wpadka i wielki pech Juventusu, Szczęsny nie miał szans. Sevilla znów zachwyca w LEWpadka i wielki pech Juventusu, Szczęsny nie miał szans. Sevilla znów zachwyca w LE

201
0

Juventus Turyn tylko zremisował 1:1 z FC Nantes w pierwszym meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy. Stara Dama miała sporego pecha, a gości dwa razy ratowała poprzeczka i raz słupek. Blisko awansu są AS Monaco, Sevilla FC, Red Bull Salzburg oraz Szachtar Donieck, zawiodły Ajax Amsterdam oraz PSV Eindhoven.
Wpadka i wielki pech Juventusu, Szczęsny nie miał szans. Sevilla znów zachwyca w LE Fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce też udanie rozpoczął wiosenną kampanię w Lidze Europy. Stara Dama po pożegnaniu z Ligą Mistrzów może do niej wrócić tylko w jeden sposób: wygrywając drugie co do ważności rozgrywki w Europie. I po pierwszym meczu z FC Nantes trzeba powiedzieć, że może mieć problem, choć wszystko szło tak dobrze do przerwy. A nasz golkiper był blisko czystego konta, co w pucharach w sezonie 2022/23 mu się nie zdarzyło.
Włoska potęga objęła prowadzenie już w 13. minucie meczu, bo Federico Chiesa świetnie poszedł lewą flanką i dograł do Dusana Vlahovicia, który tylko dołożył nogę i wpisał się na listę strzelców. Juve kontrolowało mecz, a nasz bramkarz przed przerwą nie musiał odbijać nawet jednego uderzenia rywali. Po zmianie stron wydawało się, że faworyt dobije rywala, ale w 60.