Home Polish — mix Duda grzmi o "kuriozalnej sytuacji" w Polsce. "Bodnar wytrzepał sobie prokuraturę z...

Duda grzmi o "kuriozalnej sytuacji" w Polsce. "Bodnar wytrzepał sobie prokuraturę z rękawa"

116
0
SHARE

Andrzej Duda stwierdził w rozmowie z TV Republika, że minister sprawiedliwości Adam Bodnar ‘wytrzepał sobie prokuraturę z rękawa’. Prezydent odpowiedział w ten sposób na pytanie o działania prokuratury w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik 18 kwietnia stawili się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Dotyczyły one nielegalnego udziału w sejmowych głosowaniach. Tego samego dnia Andrzej Duda został zapytany o działania prokuratury w sprawie Kamińskiego i Wąsika.
REKLAMA

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty po spotkaniu Dudy z Trumpem: Ślepej kurze czasem się ziarno trafi
Andrzej Duda zaatakował Adama Bodnara. Prezydent mówił o « kuriozalnej sytuacji » w prokuraturze
Andrzej Duda udzielił wywiadu pracownikowi Telewizji Republika Michałowi Rachoniowi. Rachoń zapytał, co prezydent sądzi na temat prokuratury, która przedstawiła zarzuty Kamińskiemu i Wąsikowi. – Jaka prokuratura, panie redaktorze? Ta, którą sobie wytrzepał z rękawa pan Bodnar? Pan Bodnar wytrzepał sobie prokuraturę z rękawa, wymyślił kompletnie bezprawny sposób wyłonienia nowego prokuratora krajowego i zrealizował go, wbrew moim protestom – powiedział Andrzej Duda.
Prezydent stwierdził, że obecnie w Polsce « mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną, w której może się okazać, że wszystko, co robią prokuratorzy wyznaczeni na stanowiska przez Bodnara, jest wadliwe prawnie ».

Continue reading...