Домой Polish — mix Bundesliga: Łukasz Piszczek bohaterem Borussii Dortmund

Bundesliga: Łukasz Piszczek bohaterem Borussii Dortmund

393
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

NewsHubFaworytem tego spotkania byli piłkarze Borussii Dortmund i goście nie zawiedli. Już w 5. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, a wszystko za sprawą , który wykorzystał błędne zagranie defensywy gospodarzy i pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później reprezentant Niemiec miał idealną okazję do zdobycia gola, ale Werder uratował. Werder grając w osłabieniu spisywał się bardzo dobrze. W dodatku w 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Chwilę wcześniej powinno być 2:0 dla gości, ale Reus nie zdołał pokonać bramkarza. Werder wyszedł z kontratakiem, którego na gola zamienił. W 71. minucie Borussia zdobyła drugą bramkę, a bohaterem był. Obrońca reprezentacji Polski w polu karnym otrzymał podanie od. Niepilnowany Polak w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Werderu i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, dzięki czemu Borussia zbliżyła się do czołówki Bundesligi.
0:1 — Andre Schuerrle 5′
1:1 — Fin Bartels 59′
1:2 — Łukasz Piszczek 71′ Drobny — Bauer, Sane, Moisander, S. García — Bartels, Fritz (80′ Kainz), Delaney, Gnabry (27′ Veljković) — Pizarro (42′ Wiedwald), Kruse. Weidenfeller — Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Schmelzer (46′ Durm) — Weigl — Pulisic, Castro (69′ Guerreiro), Kagawa, Reus (69′ Dembele) — Schuerrle. Bauer, Delaney, Garcia (Werder) oraz Schuerrle (Borussia) Drobny /38 — za faul/ (Werder)
0:1 — Sandro Wagner 47′
0:2 — Andrej Kramaric 64′
1:0 — Guido Burgstaller 90′
1:0 — Mario Gomez 83′