Домой Polish — mix Awantura w Sądzie Najwyższym. Zarzuty dla mężczyzny, który próbował odebrać broń policjantowi

Awantura w Sądzie Najwyższym. Zarzuty dla mężczyzny, który próbował odebrać broń policjantowi

93
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Zarzuty dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i użycia przemocy.
Dwa zarzuty usłyszał w czwartek mężczyzna, który w środę, w Sądzie Najwyższym próbował wyjąć broń z kabury policjanta — powiedział rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek.
Postawione mężczyźnie zarzuty to: naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i użycie przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowych. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.
Materiały tej sprawy zostały przekazane do analizy Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście, a mężczyzna został zwolniony do domu
—powiedział Mrozek.
O zarzutach dla mężczyzny jako pierwsze poinformowało radio RMF FM .
Do próby zabrania broni policjantowi doszło w środę, w Sądzie Najwyższym, który badał pytanie prawne ws. prezydenckich ułaskawień. Na początku posiedzeniu Adam Słomka wygłosił z ław dla publiczności żądanie usunięcia ze składu SN „zbrodniarzy, którzy nas skazywali”; pojawił się też transparent; kilkanaście osób zaczęło wznosić okrzyki. Doszło do szamotaniny.
W reakcji, przewodniczący składu SN Jarosław Matras wezwał do niezakłócania porządku, a z braku reakcji polecił policjantom usunąć z sali osoby zakłócające porządek.
Ogłoszono przerwę w posiedzeniu. Policja przystąpiła do wyprowadzenia tych osób. W trakcie działań policjantów, mężczyzna, który robił zdjęcia, sięgnął do kabury policjanta i próbował wyciągnąć broń. Reakcja policjanta uniemożliwiło mu to.
ann/ PAP

Continue reading...