Домой Polish — mix Wizyta Williama i Kate w Polsce. Brytyjskie media skupiły się na dzieciach...

Wizyta Williama i Kate w Polsce. Brytyjskie media skupiły się na dzieciach książęcej pary

230
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Wizyta Williama i Kate w Polsce. Brytyjskie media skupiły się na dzieciach książęcej pary — Brytyjskie media, które relacjonowały wizytę księcia Williama i księżnej Kate w Warszawie skupiły się na dzieciach książęcej pary — George’u i Charlotte. Przytoczyły żart o możliwym powiększeniu rodziny
Brytyjskie media, które relacjonowały wizytę księcia Williama i księżnej Kate w Warszawie skupiły się na dzieciach książęcej pary — George’u i Charlotte. Przytoczyły żart o możliwym powiększeniu rodziny królewskiej i opisywała nieśmiałe zachowanie dzieci.
Zdjęcie
Wizyta Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce / Bartłomiej Zborowski / PAP
Zdjęcie nieśmiałego księcia George’a z powitania na lotnisku w Warszawie zdobi m.in. pierwszą stronę «The Timesa». W utrzymanym w żartobliwym tonie artykule dziennik napisał, że wysiadając z samolotu, książę «nie wyglądał na chłopca, któremu w pełni zależało na poprawie relacji polsko-angielskich (…) , ale może ktoś powinien był mu wcześniej powiedzieć o zabawkach», które czekały na niego w Belwederze, gdzie rodzina książęca zatrzymała się podczas pobytu w Polsce.
Gazeta opisuje m.in. spekulacje o planach dalszego powiększenia królewskiej rodziny po tym, jak księżna Kate, dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent — misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć — zażartowała: «Wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci».
Dziennik zwrócił także uwagę, że podczas zorganizowanego z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II wieczornego przyjęcia w Łazienkach Królewskich księżna Kate była ubrana w sukienkę polskiej projektantki, Gosi Baczyńskiej.
«Times» podkreślił ponadto, że pięciodniowa wizyta pary książęcej w Polsce i Niemczech wpisuje się w wysiłki dyplomatyczne związane z planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rząd w Londynie, korzystając ze wsparcia rodziny królewskiej, próbuje w ten sposób wzmocnić swoje relacje z najważniejszymi europejskimi stolicami.
Zdjęcie księcia George’a z czerwonego dywanu po wylądowaniu w Warszawie znalazło się także na pierwszej stronie «Daily Telegraph». Konserwatywny dziennik również przytoczył słowa księżnej Kate z rozmowy z założycielkami firmy Szumiący Miś Whisbear, którą wyróżniono podczas spotkania z parą książęcą w inkubatorze przedsiębiorczości Heart w wieżowcu Warsaw Spire.
Jak zaznaczono, w trakcie spotkania William i Kate byli w dobrym nastroju, chętnie bawiąc się pokazywanymi im innowacyjnymi technologiami, m.in. robotami i zestawami wirtualnej rzeczywistości.
«Telegraph» zwrócił również uwagę na wizytę przedstawicieli rodziny królewskiej w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się z weteranami drugiej wojny światowej. Dziennik przytoczył wypowiedź 98-letniego płk. Edmunda Brzozowskiego, który pytany o to, czy spotkanie z parą książęcą było dla niego ekscytującym doświadczeniem, ze spokojem odparł: «Niespecjalnie».
Dziennik opublikował także listę 13 powodów, dla których warto interesować się wizytą Williama i Kate w Warszawie, wymieniając m.in. «sowiecką bestię», czyli Pałac Kultury i Nauki, i «niespodziewanie dużą liczbę pączków» oraz podkreślając, że polska stolica jest czasami nazywana «miastem-feniksem» ze względu na jego odbudowę po zniszczeniach II wojny światowej.
Jak dodano, warto również odwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i oddać hołd Fryderykowi Chopinowi w kościele św. Krzyża, a także odwiedzić «wspaniałe parki».
Tabloid «The Sun» również podchwycił żart Kate o kolejnych dzieciach, robiąc z niego główny temat pierwszej strony i pisząc o «wskazówce dla Willa». Skupił się również na trzyletnim księciu George’u, który na kilka dni przed swoimi urodzinami «wyglądał, jakby wolał być gdzie indziej», i księżniczce Charlotte, która «nieśmiało pomachała» do zgromadzonych na lotnisku gości.
Z kolei dziennik «Daily Mail» określił George’a jako «Jego Królewską Nieśmiałość» i zauważył, że miał na sobie niebieskie szorty podobne do tych, jakie jego ojciec nosił jako dwuletni chłopiec podczas wizyty w Aberdeen w 1984 roku.

Continue reading...