Домой Polish — mix Aleksiej Nawalny nie wystartuje w wyborach w Rosji. Nikt już nie będzie...

Aleksiej Nawalny nie wystartuje w wyborach w Rosji. Nikt już nie będzie krytykował Putina

161
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Władimir Putin znowu nie będzie miał realnego przeciwnika w wyborach prezydenckich. Centralna Komisja Wyborcza w Moskwie odrzuciła kandydaturę opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Polityk wzywa do bojkotu
Wszystkich 12 członków CKW w Moswie zagłosowało za uniemożliwieniem Aleksiejowi Nawalnemu startu w wyborach. Uzasadnieniem jest ciążący na nim wyrok skazujący za defraudację. W lutym 2017 r. sąd w Kirowie skazał działacza opozycji na 5 lat więzienia w zawieszeniu. Członek komisji Boris Ebzejew zaznaczył, że polityk Nawalny popełnił «poważne» przestępstwo, co go dyskwalifikuje jako kandydata na najwyższy urząd w kraju.
Władimir Putin jest nie tylko potężny, ale także bajecznie bogaty. Zobacz, gdzie skrywa swój majątek
Nawalny od dawna podkreśla, że proces o defraudację został sfabrykowany, aby go skompromitować i uniemożliwić start w wyborach. Z tego powodu polityk wezwał do bojkotu zbliżających się wyborów. Udział w głosowaniu uważa teraz za «niemożliwy i nieprzyzwoity». Równocześnie zapowiada, że odwoła się jeszcze od decyzji CKW.
Wybory w Rosji odbędą się 18 marca 2018 r. i nie ma wątpliwości, że wygra je prezydent Władimir Putin, który w roli prezydenta lub premiera rządzi w Rosji od 1999 r. Tym razem wystartuje jako kandydat niezależny. Start w wyborach zapowiedziało ok. 40 innych kandydatów, ale żaden z nich nie zagraża Putinowi. Część z nich zapewne nie zgromadzi nawet wystarczającej liczby podpisów. Nawalny także nie ma szans pokonać obecnego prezydenta, ale kampania wyborcza pozwoliłaby mu głośno krytykować władze, na co Kreml nie zamierza pozwalać.

Continue reading...